Шлюбний договір – убезпечити себе та своє майно

Шлюбний договір є одним із варіантів убезпечити себе та своє майно від подальших судових розглядів при розірванні шлюбу.

Після весілля життя здається безхмарним, і ніхто не бажає затьмарювати його думками про можливе розлучення. Тому широкого розповсюдження такий договір ще не набув. Адвокат у сімейних справах зазначає, що щоб уникнути можливих нервування, краще подбає про ці питання заздалегідь. Сімейне право України не регламентує чіткого змісту шлюбного договору, тому це досить дієвий спосіб заповнити прогалини законодавства. Сімейний кодекс у статті 92 закріплює загальні положення про шлюбний договір. Його можуть укласти особи, які лише подали заяву про укладення шлюбу та подружжя, тобто. ті, які вже одружені.

Сфера регулювання договору – майнові правничий та обов’язки подружжя. Зміст договору неспроможна ставити в невигідне матеріальне становище дитини чи одного з подружжя, обмежувати будь-які законні права. Шлюбний договір укладається письмово з наступним нотаріальним посвідченням. Договір набирає чинності з реєстрації шлюбу, а осіб, які перебувають у шлюбі, з нотаріального посвідчення.

Шлюбний контракт укладається безстроково чи визначений термін. Безстроковий закінчується моментом розірвання шлюбу, але в певний термін – в останній момент настання обумовленого терміну.

Що ж можна прописати у шлюбному договорі? Як говорилося раніше, шлюбний договір охоплює виключно майнові відносини. Тут ви вказуєте право власності на певне майно – наявні чи отримані у майбутньому (спадщина, подарунки, нагороди, дивіденди).

Також можете заздалегідь розділити кому та яке майно залишиться – дружині побутова техніка, чоловікові гараж. Підхід може бути не дуже романтичний, але подружжя чудово розуміє, що життя швидкоплинне і лише за допомогою юридичних інструментів можна справедливо вирішити важливі питання. Це зважений та практичний підхід до життєвих ситуацій. Договір визначає права та обов’язки щодо дітей, людей похилого віку батьків і навіть один одного. У шлюбному договорі не можна прописувати інші особисті правничий та обов’язки, обмежувати дієздатність і правоздатність подружжя.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи