Як відмовитися від своєї частки у квартирі (переоформити своє право власності)?

Майже кожна людина протягом життя хоча б один раз стикалася з придбанням або відчуженням квартири або іншої нерухомості.

 

Питання відмови від права власності, відмови від частки у квартирі стає все більш актуальним для людей похилого віку, які не мають змоги протистояти високим комунальним тарифам.

Законодавство України передбачає безліч інструментів для управління нерухомістю, отримання з неї прибутку або переоформлення своєї власності. Найпопулярнішими договорами, що передбачають відчуження нерухомості, є такі договори:

 

  • договір дарування нерухомого майна;
  • договір купівлі-продажу;
  • договір міни;
  • договір довічного утримання.

 

Поширеною є думка, згідно з якою між заповітом та переоформленням житла чи іншого об’єкта ставиться знак рівності. Насправді це велика помилка: заповіт – це лише розпорядження на випадок смерті і воно не тягне за собою миттєву зміну правового статусу майна за життя заповідача. Заповіт може бути переглянутий власником за життя безліч разів.

 

Вище наведено договори, які допоможуть передати право власності на майно набувачу у найкоротші терміни – у строк від одного календарного дня.

 

Відмову від частки найчастіше оформляють договором дарування чи купівлі-продажу, проте для людей похилого віку особливо актуальним буде останній варіант – договір довічного утримання.

 

Адже саме цей договір захищає належним чином одночасно і ваші права та права набувача майна. Будь-які суперечки та зловживання за цим договором вирішуються у судовому порядку.

 

Відповідно до ст. 744 Цивільного кодексу України договір довічного утримання це правочин у якому беруть участь умовно дві сторони – відчужувач та набувач, згідно з яким:

 

  • перша сторона передає другий у власність житлову нерухомість (квартира, житловий будинок, частка у житлі), інше нерухоме або рухоме майно, що має велику цінність;
  • у свою чергу, друга сторона зобов’язується забезпечувати першу в порядку та на умовах, визначених цим договором.

 

Цей варіант найбільше підходить тим, хто прийняв рішення відмовитися від квартири (частки) через високу вартість комунальних послуг. Цей обов’язок можна покласти на набувача.

 

Якщо ж вас цікавить оформлення відмови від частки або відчуження нерухомості з іншої причини, рекомендуємо зупинитися на іншій угоді.

Враховуючи, що угоди, пов’язані із відчуженням нерухомого майна, підлягають обов’язковому нотаріальному оформленню, повноцінну консультацію саме з вашого питання можна буде отримати лише після вивчення правовстановлюючих та інших документів на об’єкт нерухомості.

Фахівець допоможе вам визначитися зі способом відчуження житла та надасть докладну інформацію щодо всіх платежів, які необхідно буде здійснити на користь бюджету (податок, збори, мита та інші платежі), нотаріуса (плата за послуги) та інших осіб (оцінка, послуги банку тощо) .д.).

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи