Розлучення в Німеччині


  1. 🪶 Де відбуватиметься процес розлучення?
  2. 🪶 Які особливості розлучення із громадянином Німеччини?
  3. 🪶 Розірвання шлюбу з громадянином Німеччини без присутності
  4. 🪶 Розлучення українки в Німеччині через РАЦС
  5. 🪶 Розлучення українки в Німеччині через суд

Ще до війни, коли кордон із ЄС став більш відкритим, українці активно виїжджали туди для тимчасового та постійного проживання. Останніми роками укладалося досить багато інтернаціональних шлюбів. При цьому Німеччина серед українців була одним із найпопулярніших напрямків імміграції. З початком війни в умовах, коли з України змушені були виїхати мільйони людей, Німеччина стала одним із найбільших центрів прийому біженців, серед яких переважну більшість становлять жінки та діти.

Хоча війна в Україні стала найсильнішим потрясінням для Європи за 75 років, життя продовжує йти своєю чергою. Люди одружуються, народжуються діти, а деякі сім’ї не проходять перевірку на міцність і розпадаються. У сімейного адвоката традиційно чимало роботи. А зараз, коли багато українців тісно пов’язані з Німеччиною, актуальним є питання, як розлучитися в цій країні.

Фахівцями Одеського Центру Сімейного Права пропонується послуга «розірвання шлюбу в Німеччині», яка може передбачати: 1) розлучення з іноземцем – громадянином Німеччини або особою з постійним місцем проживання у Німеччині; 2) розлучення двох громадян України, якщо один із них перебуває у Німеччині під тимчасовим захистом. Залежно від ваших обставин ми розробимо оптимальний та найшвидший варіант досягнення мети, а якщо буде потрібно – залучимо до співпраці наших довірених німецьких колег.

Важливо! Команда ОЦСП надає послуги з розірвання шлюбу онлайн (дистанційно) без поїздок клієнта в Україну!

Де відбуватиметься процес розлучення?

Розірвання шлюбу за німецькими законами та у місцевих інстанціях допускається лише якщо:

  1. обоє або один із подружжя мають громадянство Німеччини зараз або мали його на момент укладання шлюбу;
  2. обоє або один із подружжя постійно проживає в Німеччині на законних підставах – має посвідку на постійне проживання.

Увага! Якщо українка, яка приїхала до Німеччини і оформила там тимчасовий захист, захоче розлучитись зі своїм чоловіком, який залишився в Україні, то вона цього зробити не зможе. Розлучатися доведеться за законодавством України та в українських інстанціях. Щоправда, для цього не обов’язково повертатись до країни, де зараз небезпечно. Усі процедури можна пройти у дистанційному режимі, зокрема – за підтримки адвокатів та юристів ОЦСП.

Які особливості розлучення із громадянином Німеччини?

Якщо особа має право та бажання розлучатися за законами Німеччини (наприклад, коли йдеться про міжнародний шлюб, де чоловік – іноземець, а саме – німець), слід взяти до уваги такі моменти:

  1. розлучення в Німеччині можливе лише через сімейний суд – Familiengericht;
  2. сторони попередньо повинні виконати умову про роздільне проживання – Getrenntleben;
  3. до участі у шлюборозлучному процесі слід залучити як мінімум одного адвоката.

До відома! У Німеччині для розлучення подружжю заздалегідь необхідно дотримати умову про роздільне проживання від одного до трьох років. Стандартне проживання окремо перед розірванням шлюбу триває рік. Скоротити цей термін можна за наявності таких вагомих підстав, як насильство в сім’ї, алкогольна чи наркотична залежність одного з подружжя. І навпаки, цей період збільшується до максимуму, якщо один із подружжя категорично проти розлучення.

Процес розлучення у Німеччині – це часто тривала та досить витратна з фінансової точки зору процедура, особливо якщо подружжю до суду не вдається дійти домовленості. Багато чого за подібних обставин вирішує досвід адвоката. При цьому якщо йдеться про громадянку України, яка після розлучення бажає залишитися в Німеччині, додатково доводиться вирішувати і це завдання.

Розірвання шлюбу з громадянином Німеччини без присутності

Якщо жінка перебуває в Україні, і хоче розірвати шлюб зі своїм чоловіком-німцем, то для цього не обов’язково їхати до Німеччини. У цьому випадку інтереси жінки представлятиме наш партнер – німецький сімейний адвокат, який діятиме на підставі судової довіреності. Цей фахівець візьме на себе вирішення всіх необхідних питань від складання позовної заяви, представництва у сімейному суді (участі у судових засіданнях) до отримання необхідного рішення. Далі це рішення належним чином буде легалізоване в Україні вже фахівцями нашої компанії.

Як альтернатива – можна провести шлюборозлучний процес в Україні (на підставі того, що один із подружжя – громадянин України). Перевага такого варіанту дій у можливості досягти результату швидше, зокрема без року роздільного проживання. Також це буде пов’язано з помірнішими фінансовими витратами. Рішення суду про розлучення, ухвалене в Україні, без особливих труднощів можна легалізувати у Німеччині.

Розлучення українки в Німеччині через РАЦС

Нагадуємо: за українським законодавством, розлучитись в адміністративному порядку (через РАЦС) без суду можна: 1) у разі відсутності спільних неповнолітніх дітей; 2) за наявності взаємної згоди поставити крапку у сімейних відносинах. При цьому обов’язкова умова розірвання шлюбу через РАЦС – подання заяви обома з подружжя. Потім через місяць подружжю (теж обом) слід відвідати РАЦС, щоб отримати свідоцтво про держ. реєстрації розірвання шлюбу

До відома! Раніше (до війни) розірвання шлюбу через РАЦС без особистої присутності одного з подружжя практикувався вкрай рідко і лише за наявності дуже вагомих причин. Наприклад, процедура застосовувалася у тому випадку, якщо другий з подружжя перебував у місцях позбавлення волі.

Зараз розлучитись через РАЦС, не відвідуючи Україну, в принципі можливо. Однак, виходячи з нашої практики, йдеться про досить складну процедуру, використовувати яку не завжди доцільно, особливо в тому випадку, коли є альтернатива (про це ми розповімо нижче). Отже, якщо чоловік перебуває в Україні, а дружина в Німеччині, і це подружжя відповідає умовам, що уможливлюють розлучення через РАЦС, процедура виглядає так:

  • Крок 1. Дружина в Німеччині оформляє та нотаріально засвідчує свою частину заяви на розлучення.
  • Крок 2. Чоловік може подати загальну заяву до РАЦС в Україні.
  • Крок 3. Через місяць дружині слід подати до РАЦС ще одну нотаріально оформлену заяву – з проханням реєстрації розлучення без її присутності.

Розлучення українки в Німеччині через суд

Якщо один із подружжя перебуває в Німеччині, то розлучення в ряді випадків доцільніше проводити через український суд, ніж через РАЦС. Усю процедуру від А до Я візьме на себе сімейний адвокат, що дозволить уникнути тяганини з документами та хвилювань. А в багатьох випадках подружжя просто не має іншого вибору: у них неповнолітні діти чи хтось один не горить бажанням розлучатися.

При цьому слід розуміти, що ініціатором розлучення може стати не лише українка, яка перебуває під тимчасовим захистом у Німеччині, але також і її чоловік, який залишився в Україні. У цьому випадку ми також готові допомогти, у комплексі представляючи інтереси відповідача (оскільки позов про розлучення подав чоловік). Отримавши рішення про розірвання шлюбу, або в ході одного судового розгляду, ми також готові підтримувати клієнта при врегулюванні питань з розподілом майна, з місцем проживання дітей тощо.

Розлучення в Німеччині – це завдання з безліччю нюансів, але наш досвід дозволяє його ефективно вирішити.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи