АЛІМЕНТИ З ФРІЛАНСЕРА (ПРОГРАМІСТА, ПРАЦІВНИКА СФЕРИ IT, ДИЗАЙНЕРА).


  1. 🪶 Скільки заробляє співробітник IT сфери?
  2. 🪶 Як працюють айтішники?
  3. 🪶 Який розмір аліментів стягне суд?
  4. 🪶 Чим ми можемо допомогти?

Стрімкий розвиток сфери інформаційних технологій ( IT ) призвело до збільшення числа фахівців у цій галузі. Існує думка, що програмісти та працівники IT сфери заробляють великі гроші, відповідно при розлученні з таким чоловіком можна отримувати гідні аліменти. Чи так це?

На консультацію до адвокатів ОЦСП часто звертаються з питанням про стягнення аліментів з айтішників, а також осіб, які працюють віддалено (фрілансерів). Відразу зазначимо, що ця категорія справ має деякі особливості, розпізнати які можна не завжди.

Як і будь-яких аліментних суперечках, розмір аліментів можна визначати у твердій сумі чи частини від доходу фрилансера. У першому випадку щомісячно нараховуватиметься одна сума, у другому – розмір аліментів залежатиме від заробітної плати боржника.

Скільки заробляє співробітник IT сфери?

Заробіток фрілансера – це важлива складова, але велике значення також має форма працевлаштування фахівця. Якщо Ви плануєте подати до суду заяву про стягнення аліментів з фрілансера/айтішника, спробуйте дізнатися, як він працевлаштований.

Наприклад, колишня дружина знає, що батько дитини працює на іноземну компанію, і припускає, що її дохід вимірюється тисячами доларів. Ця інформація породжує передчуття добрих аліментів, але насправді все може виявитися інакше, оскільки успіх у такій справі залежить від майстерності та практики адвоката.

Як працюють айтішники?

У спеціаліста укладено трудовий договір з компанією, він є штатним співробітником та отримує стабільну заробітну плату. Оскільки переважно зарплата у фахівців IT сфери висока, то аліменти раціонально стягувати в частині від його доходу.

Спеціаліст працює за цивільно-правовим договором про надання послуг. Або за контрактом із іноземною компанією. Це той випадок, коли треба все уважно зважити. Програміст може працювати з компанією за договором, отримувати оплату за актами виконаних робіт, а сам бути оформленим як фізична особа-підприємець (ФОП на єдиному податку). Якщо аліменти стягувати в частині від цього доходу, їх розмір буде не більшим, оскільки розрахунок здійснюватиметься виходячи із середньої зарплати по регіону (2000-6000 грн. аліментів залежно від регіону). Тут ми рекомендуємо визначити яка сума, на вашу думку, буде достатньою та розумною виходячи з реального доходу платника, та стягувати аліменти у фіксованій сумі.

Саме шляхом стягнення аліментів у твердій грошовій сумі ми йдемо часто (коли це має сенс) і отримуємо для наших клієнтів відмінні результати у вигляді аліментів у сумі 5-25 тисяч гривень на місяць.

Фрілансер немає ні трудового договору, ні цивільно-правового. Зареєстрований він як ФОП та бере на роботу разові проекти. Але може працювати навіть без ФОП, одержуючи гроші від замовників на звичайну банківську картку (рахунок) простими чи СВІФТ-переказами. Дохід у такому разі також вважається мінливим, і відстежити практично неможливо. Тому стягнення аліментів на дитину у твердій сумі також буде раціональнішим.

Однак, за даною категорією боржників рішення яким чином подавати на аліменти приймається адвокатом завжди індивідуально, залежно від ситуації.

Який розмір аліментів стягне суд?

Часто матусі не можуть визначитися із сумою, яку вони хочуть отримувати як аліменти на дитину. Одні вважають, що достатньо 2000 грн. на місяць, іншим – мало та 10 000 грн. У якому розмірі просити суд здійснити стягнення – індивідуально. Нагадаємо, що при стягненні аліментів у частині від доходу в мінімальному розмірі (1/4 на одну дитину, 1/3 на двох дітей та ½ на трьох і більше) проводиться у наказовому порядку та не вимагає подання великої кількості доказів. Тому, якщо Вам, напевно, відомо, що дохід платника аліментів не високий – ймовірно ми рекомендуватимемо йти по пусті стягнення аліментів у наказовому порядку.

Якщо ж стягнення проводитиметься у твердій грошовій сумі, її слід обґрунтувати. І, чим більша сума, що запитується, тим більше доказів необхідності її стягнення і можливості боржника платити великі аліменти потрібно подати до суду. Такі суперечки розглядаються у позовному порядку із викликом сторін (їх адвокатів) у судове засідання. Тверду грошову суму, виходячи із практики, суд стягує зазвичай у розмірі від 1500 до 5000 грн. на одну дитину, у випадках, коли адвокат позивача довів високі доходи або хороше матеріальне становище відповідача, аліменти на дитину зазвичай становлять 5000-25000 грн. в місяць.

Чим ми можемо допомогти?

Адвокати Центру сімейного права в Одесі спеціалізуються на сімейних спорах, і справи щодо аліментів є найпоширенішою категорією. Якщо Ви не володієте інформацією про працевлаштування та доходи спеціаліста у сфері IT , ми можемо зажадати цю інформацію через адвокатські запити та судові ухвали (ухвали). Також ми маємо можливість доступу до банківської таємниці та відомості про доходи ФОП у податкових органах.

Суперечки про стягнення аліментів з програмістів, фрілансерів, зміна розміру аліментів за рішенням суду, що вже існує, – все це наша спеціалізація, з якою ми працюємо вже понад 10 років.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи