Як визначити місце проживання дитини

Сімейний кодекс закріплює право батьків на визначення місця проживання дитини. Причому це стосується як осіб, які перебувають у шлюбі, так і після його розірвання. Варто зазначити, що думка дитини враховується після досягнення нею 10 років, оскільки вважається, що в цьому віці дитина може усвідомлювати свою прихильність до одного з батьків. При досягненні 14-ти років дитині повністю надано право обирати з ким проживати та самостійно ухвалити рішення.

На що ж впливає точне визначення з ким проживає дитина? Це дає початок встановленню всіх аспектів фінансового забезпечення дитини, а саме – визначення порядку виплати аліментів, встановлення графіка зустрічей батька з дитиною, право виїзду за кордон тощо. Найчастіше такі питання вирішуються шляхом усної домовленості. Проте, бувають ситуації, коли між двома батьками втрачено довіру чи відсутнє бажання добровільно йти на компроміси. Саме такі ситуації вирішуються шляхом звернення до юриста. Адже в такій ситуації головне – це врахування інтересів дитини та її комфортне проживання.

Порядок визначення проживання дитини починається консультацією юриста, збору документів та подання позовної заяви. Дані питання вирішуються органами опіки та піклування або судом. Судовий розгляд справи відбувається за обов’язковою участю органами опіки та піклування, які залучаються для представлення інтересів дитини. Проводиться обстеження умов проживання для дитини, враховується сімейний стан обох батьків та можливість повноцінної участі у вихованні дитини. Висновок органів опіки та піклування прикріплюється до судової справи, але має лише рекомендаційний характер.

При розгляді справи суд враховує такі аспекти:

– фінансове становище батьків – шкідливі звички та спосіб життя батьків

– стан здоров’я батьків та дитини – пропоновані умови проживання для дитини

– інші обставини на розсуд суду.

Визначення місця проживання дитини за своєю суттю досить складна та педантична категорія справ. Вирішити ситуацію, яка не може бути вирішена двома батьками добровільно, стає під силу тільки при залученні професіонала. Саме він підкаже найбільш безпроблемний вихід із ситуації.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи