Як отримати належні виплати сім’ям зниклих безвісти військовослужбовців?


  1. 🪶 Хто такий безвісти зниклий військовослужбовець?
  2. 🪶 Які права мають члени сімʼї зниклих безвісти?

Із 24 лютого 2022 року РФ здійснила повномасштабне вторгнення до України, у звʼязку з чим було введено воєнний стан в нашій державі. Велика кількість чоловіків стала на захист своєї батьківщини та проходить службу в ЗСУ. Проте, на жаль, не всі ці особи зможуть повернутися додому, оскільки значна частина військовослужбовців вважається безвісти зниклою. А тому у цій статті ми розглянемо як отримати належні виплати сімʼям зниклих безвісти військовослужбовців. 

Як отримати належні виплати сім'ям зниклих безвісти військовослужбовців?

Хто такий безвісти зниклий військовослужбовець?

Безвісти зниклі військовослужбовці – це ті особи, щодо яких немає конкретних відомостей їх перебування. Такі особи можуть зникнути в період збройного конфлікту із іншою державою, воєнного стану тощо. 

Зазвичай рідні військовослужбовця дізнаються про те що він безвісти зник від ТЦК та СП. Тобто саме ТЦК та СП зобовʼязаний повідомити членів сімʼї про те, що військовослужбовець вважається безвісти зниклим. 

Але якщо військовослужбовець довгий час не виходить з вами на звʼязок ви можете самостійно звʼязатися із ТЦК та СП і зʼясувати, де на даний момент знаходиться така особа. 

Які права мають члени сімʼї зниклих безвісти?

Члени сім’ї зниклих безвісти або полонених військових мають право на соціальний захист, зокрема за військовослужбовцями зберігається виплата грошового забезпечення. Щоб отримати таке грошове забезпечення військовослужбовця, родичам потрібно звернутися до ТЦК та СП із відповідною заявою. 

Також із собою ви повинні мати: 

  • Копії сторінок паспорта для всіх членів родини, які досягли повнолітнього віку. Ці копії повинні містити таку інформацію: ПІБ та адресу реєстрації місця проживання.
  • Якщо в паспортах відсутня інформація про адресу проживання, необхідно надати довідку про реєстрацію місця проживання (або місця перебування) для цих членів сім’ї.
  • Копія свідоцтва про шлюб (якщо ви одружувались).
  • Копії свідоцтв про народження всіх дітей (якщо у вас наявні діти).
  • Копія довідки про присвоєння індивідуального податкового номера для кожного члена сім’ї.

Крім того, варто зазначити, що державою передбачені пільги для військовослужбовців – безкоштовний проїзд, щорічна відпустка, реабілітації та оздоровлення дітей.

Якщо ви хочете отримати належні виплати сімʼям зниклих безвісти військовослужбовців, то звертайтесь за кваліфікованою допомогою до перевірених юристів – Одеського центру сімейного права. Наша команда зможе надати вам консультації щодо правових аспектів отримання таких виплат та вирішення інших супутніх питань. Звертайтесь!

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи