Зняття арешту із зарплатної картки військовослужбовця під час війни


  1. 🪶 Яким чином накладається арешт на майно боржника?
  2. 🪶 Які існують загальні підстави для зняття арешту з майна боржника у виконавчому провадженні?
  3. 🪶 Що слід робити, якщо на рахунки військовослужбовця був накладений арешт?
  4. 🪶 На які рахунки не може накладатися арешт?

Накладення арешту на рахунки боржника є кінцевою стадією судового провадження, яка переслідує лише одну ціль – примусове виконання рішень судових органів влади державною виконавчою службою. Безперечно в багатьох випадках арешт на майно може накладатися незаконно або із порушенням чинного українського законодавства. Все це створює ті ситуації на практиці, коли на зарплатні картки як звичайних громадян України, так і військовослужбовців накладають арешт, що унеможливлює їх подальше використання за призначенням. А тому дана тематика є актуальною на сьогодні. У цій інформаційній статті ми поговоримо про особливості зняття арешту із зарплатної картки військовослужбовця під час дії воєнного стану в країні. 

Зняття арешту із зарплатної картки військовослужбовця під час війни

Яким чином накладається арешт на майно боржника?

Насамперед потрібно зазначити, що державний чи приватний виконавець під час проведення виконавчих дій обовʼязково вчиняє примусові заходи щодо виконання судових рішень. Одним із різновидів таких заходів є саме накладення арешту на майно боржника. 

Крім цього, варто зазначити, що арешт накладається шляхом винесення приватним чи державним виконавцем:

  • постанови про арешт грошових коштів боржника, що містяться на рахунках у фінансових установах;
  • постанови про накладення арешту на все існуюче майно боржника (як рухоме, так і нерухоме);
  • постанови про проведення опису арештованого майна (грошових коштів) боржника. 

Після цього, як приватний чи державний виконавець виніс такі постанови, то в боржника зникає його законне право на відчуження арештованого майна. 

Які існують загальні підстави для зняття арешту з майна боржника у виконавчому провадженні?

  • У випадку закінчення виконавчого провадження на одній із підстав, що передбачені в ст. 39 Закону України “Про виконавче провадження”. Наприклад, це можуть бути такі підстави: стягувач відмовився від примусового виконання рішення судового органу влади, була затверджена мирова угода між сторонами у процесі виконання судового рішення, боржник фактично виконав свій обовʼязок по виконавчому документу тощо. Проте, сюди не слід відносити такі випадки: коли боржника визнано банкрутом і було відкрито ліквідаційну процедуру, якщо з боржника не було стягнуто виконавчий збір або витрати, що повʼязані із проведенням виконавчого провадження, не стягнення основної винагороди приватним виконавцем тощо;
  • У випадку повернення виконавчого документу до судового органу влади, який його видав;
  • У випадку, якщо судовий орган влади скасував заходи забезпечення позову по завершеному виконавчому провадженню;
  • У випадку надходження на рахунок приватного чи державного виконавця необхідної суми грошових коштів, яка може задовольнити усі вимоги стягувачів виконавчого провадження (наприклад, погашення боргу), витрат, що були понесені у звʼязку із дією провадження (виконавчий збір, нагорода виконавця, різні штрафи тощо); 
  • Якщо після повернення виконавчого документа за письмовою заявою стягувача було встановлено, що він не підлягає виконанню або покладені виконавчим документом на боржника зобов’язання підлягають припиненню відповідно до умов мирової угоди. 

Важливо! Після настання таких законних підстав арешт, що був накладений на майно та грошові кошти боржника скасовується, відомості про громадянина виключаються із Єдиного реєстру боржників та обтяжень, а також скасовуються всі інші заходи, що були вжиті приватним чи державним виконавцем для примусового виконання судового рішення. 

Що слід робити, якщо на рахунки військовослужбовця був накладений арешт?

Для початку військовослужбовцю слід визначити на яких саме підставах було накладено арешт на його банківські рахунки. Для цього він звертається із відповідним письмовим запитом до державного чи приватного виконавця. 

Після отримання відповіді військовослужбовець може встановити законність накладення арешту виконавцем. Якщо громадянин вважає, що арешт був накладений незаконно, то такі дії державного чи приватного виконавця можна оскаржити. 

Крім цього, виконавця також можна прохати про визначення відповідного рахунку в банку для здійснення видаткових операцій. Це необхідно для того, щоб мати законні засоби для користування зарплатною карткою до моменту вирішення спірних питань по виконавчому провадженню. 

На які рахунки не може накладатися арешт?

  • Вихідна допомога, яка виплачується у звʼязку із звільненням громадянина з місця роботи;
  • Отримана компенсація працівником компанії у звʼязку із його переведенням, направленням на нове місце роботи чи службовим відрядженням;
  • Польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші грошові кошти, що виплачуються замість добових і квартирних;
  • Грошова допомога, що виплачується у звʼязку із вагітністю та пологами;
  • Одноразова грошова допомога, що виплачуються у звʼязку із народженням дитини;
  • Грошова допомога, що виплачується при усиновленні дитини;
  • Грошова допомога для дітей, які потребують встановлення опіки чи піклування;
  • Грошова допомога, що надається одиноким матерям, які самостійно виховують дитину;
  • Грошова допомога громадянам, що мають на утриманні трьох і більше дітей у віці до 16 років, або доглядають за дитиною із інвалідністю;
  • Грошова допомога на лікування;
  • Грошова допомога на поховання;
  • Грошова допомога, що виплачується щомісячно у звʼязку із обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, що проживають на території, яка зазнала шкідливого впливу від радіоактивного забруднення;
  • Дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання тощо. 

Якщо у вас залишилися питання щодо зняття арешту із зарплатної картки військовослужбовця під час війни, то в такому випадку слід звертатися до юристів із Одеського центру сімейного права. Наші адвокати зможуть надати професійні консультації і допомогти вирішити всі правові питання, пов’язані з накладенням арешту на зарплатну картку громадянина. Ми розуміємо, наскільки важливою є своєчасна виплата заробітної плати для військовослужбовців, особливо в умовах воєнного стану, коли фінансова стабільність має критичне значення, а тому завжди готові надати тільки належну правову підтримку клієнтам компанії. Звертайтесь!

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14