Порядок виїзду моряків за кордон для роботи


 1. 🪶 Хто і за якими документами може виїхати?
 2. 🪶 Яка процедура отримання Підтвердження від Адміністрації судноплавства?
 3. 🪶 Які проблеми можуть виникнути і кому можуть відмовити?
 4. 🪶 Що далі?

 1. Хто і за якими документами може виїхати?
 2. Яка процедура отримання Підтвердження від Адміністрації судноплавства?
 3. Які проблеми можуть виникнути і кому можуть відмовити?
 4. Що далі?

Після численних запитів від громадських організацій та подання електронної петиції Президенту України уряд врегулював питання із перетином моряками кордону в період дії військового стану. Постановою Кабміну №992 від 2.09.2022 морякам дозволили залишати країну за умови дотримання низки вимог.

Порядок такого виїзду передбачає два етапи: 1) отримання «Підтвердження про отримання копій освітніх та кваліфікаційних документів» (Далі – Підтвердження) від Адміністрації судноплавства (раніше Морська адміністрація); 2) звернення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), щоб безпосередньо отримати дозвіл на виїзд з місця проживання. Про головні моменти ми готові розповісти у нашому огляді.

Порядок виїзду моряків за кордон для роботи

Хто і за якими документами може виїхати?

До уваги! У своєму відповіді на електронну петицію Президент підкреслив, що Україна – морська держава, а судноплавство – це важлива для економіки галузь. Відповідно, для країни важливі кваліфіковані кадри у цій галузі, тому необхідно сприяти захисту інтересів українських моряків на світовому ринку праці.

Виходячи з цього, уряд у своїй Постанові №992 виділяє 3 категорії чоловіків, які можуть виїхати:

Категорії чоловіків Документи
 1. Особи, що входять до складу екіпажів суден, які здійснюють рейси з морського порту або до морського порту України (включаючи випускників, які завершили навчання).
 • посвідчення особи моряка
 • судова роль (crew list)
 • Підтвердження від Адміністрації судноплавства (АС)
 1. Інші особи, які прямують до роботи на морських судах, судах внутрішнього плавання (включаючи випускників).
 • посвідчення особи моряка
 • Підтвердження від АС
 • трудовий договір для роботи на судні або лист від власника/ оператора судна про намір укласти такий договір
 • військово-облікові документи з відповідними відмітками
 1. Курсанти навчальних закладів.
 • посвідчення особи моряка
 • довідка з навчального закладу про направлення на практичну підготовку на судні під українським чи іноземним прапором
 • військово-облікові документи

Яка процедура отримання Підтвердження від Адміністрації судноплавства?

Цей етап оформлення документації моряк може пройти онлайн. Всі необхідні дії здійснюються на сайті Адміністрації через спеціальну форму. . Розглянемо наступний алгоритм отримання документа:

 1. Необхідно перейти за посиланням, заповнити онлайн-форму та створити обліковий запис. До заповненої форми слід прикріпити скани:
 • посвідчення особи моряка;
 • документ із підтвердженням профосвіти;
 • робочі документи (дипломи для командного складу, свідоцтво фахівця для рядового).
 1. Адміністрація судноплавства має розглянути документи протягом двох днів. Після перевірки даних моряка в особистому кабінеті з’явиться кнопка «Отримати підтвердження».
 2. Підтвердження буде підписано електронним підписом та містити QR-код, для використання його слід роздрукувати.

Які проблеми можуть виникнути і кому можуть відмовити?

Найменше із зол – це помилки під час заповнення форми або подання сканів без завірки. У першому випадку співробітники Адміністрації надішлють листа на вказану при заповненні форми електронну адресу, де буде описано причину відмови. Моряку слід внести зміни відповідно до зауважень і обов’язково почати на кнопку «Зберегти». Після цього автоматично формується новий запит.

Важливо! Завернення сканів означає наявність на кожній копії певних написів, зроблених від руки особою, якій належать документи. Кожна копія повинна мати такі позначки:

 • слова «відповідно до оригіналу» (без лапок);
 • підпис особи, яка засвідчує копію;
 • ім’я та прізвище цієї особи;
 • дату завірення копії.

Відмовити можуть у тому випадку, коли документи про освіту не відповідають встановленим вимогам. Для суднової команди підходять лише документи державного зразка, видані закладом професійно-технічної освіти, а також перевіряються через реєстр суб’єктів освіти.

>

До уваги! Сертифікати (свідоцтва) за професіями офіціант, адміністратор, щоденний не підходять для використання як документи, що надають право виїзду за кордон у складі екіпажу морських суден.

Що далі?

Як ми вказали на початку статті, отримання Підтвердження від Адміністрації судноплавства – це перший етап на шляху оформлення виїзду за кордон для моряків. Кордон залишається під замком, а робота у складі екіпажу судна недоступна доти, доки не отримано дозвіл від ТЦК та СП (військкомату). Згідно з Постановою №992 моряку виділяється лише 7 днів на те, щоб повідомити відповідні органи, де він перебуває на військовому обліку та отримати дозвіл на виїзд з місця проживання.

Очікується, що процедуру найближчим часом буде опрацьовано, і кожен бажаючий цього моряк зможе потрапити на своє судно. А поки що наша команда юристів та адвокатів готова консультувати моряків. Ми готові представляти інтереси моряків у держорганах, а якщо знадобиться, то підемо навіть до суду.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14