Як оформити розлучення на території України громадянам, прописаним у Криму

Розірвати шлюб без допомоги адвоката досить непросто і добре знають юристи, клієнти яких стикалися з таким завданням. Ще складніша вона для жителів Криму, який сьогодні вважається окупованою територією. Подружжя часто просто не знає, як їм правильно чинити, щоб розлучення пройшло відповідно до українського законодавства.

Як оформити розлучення на території України громадянам, прописаним у Криму

Мешканці Криму найчастіше стикаються із низкою питань:

  1. Як проживає в Криму подружжю (один або обидва) правильно оформити розлучення?
  2. Чи вважається законодавство АРК дійсним за її межами?
  3. Як розлучитись у Криму так, щоб документи були дійсними за його межами?
  4. Чи потрібно для розлучення змінити прописку, оформлену в АР, на українську?
  5. Якщо вдалося отримати рішення суду про розлучення у Криму, чи вважатимуть його законним на території України?

Багато питань відпадуть, якщо ви зв’яжетесь із професійними юристами для консультації. Адвокат, що спеціалізується на шлюборозлучних процесах, зможе відповісти на будь-яке ваше запитання і розпочати процес не пізніше, ніж через добу після того, як ви домовилися з адвокатом про ведення справи.

Які дії слід зробити подружжю, яке хоче отримати розлучення і має кримську прописку?

На деякі питання немає чіткої відповіді. Отримати рішення про розлучення – іноді означає зіткнутися з низкою труднощів.

Так, Україна та інші країни мають чітку позицію щодо кримських судових рішень – їх просто не визнають офіційними. Отже, якщо ви розлучилися на території АРК і це навіть визнає російське законодавство, в Україні та інших країнах світу розлучення не вважатиметься дійсним.

Хоча Крим має власну судову систему, оформляючи розлучення, слід врахувати, що документ має бути офіційно визнаним у всьому світі за межами власне Криму. Якщо розлучення оформлене відповідно до всіх правил, то чоловік зможе знову одружитися і не зіткнутися при цьому з якими-небудь складнощами.

Як розривається шлюб подружжя з реєстрацією в Криму?

Усім відомо, що у Криму законодавство України фактично не діє. Отже, треба визначати, що розглядатися судові питання територіально будуть в Україні, і процес розлучення тут не виняток.

Підставою для процесів у суді є ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Юристи, які займаються розлученнями громадян, які мають реєстрацію до АРК, діють відповідно до Статті №1 зазначеного ЗУ. У цій статті йдеться про те, що тимчасово окупована територія є частиною України. Відповідно, всі моменти судово-правового штибу потрібно вирішувати виключно у правовому полі України.

Стаття №9 свідчить, що державні органи та органи місцевого самоврядування на цій території мають діяти відповідно до законів України та Конституції.

Також у цій статті зазначено, що держоргани та особи, які виконують у них обов’язки, є незаконними, якщо вони обиралися або призначалися у порядку, який закон не передбачає.

Звідси випливає, що будь-яке судове рішення чи документація, видана посадовими особами, є недійсною і жодної юридичної сили не мають.

Звертаємо вашу увагу на те, що для розлучення з чоловіком, яке вважається чи є мешканцем автономної республіки Крим, потрібно, перш за все, визначити, де територіально розглядатиметься справа. Адвокат допоможе визначити правильну підсудність у кожному конкретному випадку. Якщо тільки один із подружжя має кримську реєстрацію, то їм також потрібно ухвалити аналогічне рішення.

Правила оформлення документів для розлучення з чоловіком, яке проживає на території Криму

Щоб правильно зібрати та оформити необхідну документацію, найпростіше звернутися до грамотного адвоката з шлюборозлучних процесів .

Розлучитись з чоловіком, який проживає в АР Крим і не може чи не хоче приїжджати в Україну для проведення процесу, можна. Щоб провести шлюборозлучний процес, потрібно просто подати відповідний позов в Україні згідно з правилами підсудності. Якщо жінка живе з малолітньою дитиною в Україні і хоче оформити розлучення з чоловіком, який живе в Криму, їй потрібно подати до місцевого суду позов, а також надати документи, що підтверджують місце її реєстрації (прописки), а також наявність дитини, що проживає з нею. не досяг 18 років.

Цивільний процесуальний кодекс України свідчить, що позов про розлучення може бути пред’явлений до суду за місцем проживання або реєстрації позивача у разі, якщо у позивача є неповнолітня дитина або вона не може приїхати за місцем проживання відповідача, то позов розглядатиме суд за місцем реєстрації позивача.

Заява може бути розглянута за місцем прописки або проживання одного з подружжя, якщо вони обоє згодні з цим. Адвокат допоможе оформити відповідний документ.

Юридичний супровід судового процесу щодо розлучення подружжя з кримською реєстрацією

У сферу професійних інтересів будь-якого доброчесного юриста входить комфорт та безпека кожного клієнта. Адвокату важливо, щоб клієнт із пропискою в Криму, який прийшов за допомогою під час розлучення, мав у результаті документ, який підтверджуватиме його сімейний статус на території будь-якої країни.

Якщо документи оформлюються у правовому полі України, то вони матимуть свою силу як у самій Україні, так і в Криму, Росії та інших державах. Досить складна ситуація може виникнути, якщо подружжя розлучилося в Криму, але після приїзду в Україну чи іншу державу виявилося все ще одруженим офіційно, тому що законодавство України не визнає рішення суду Криму. Якщо вони захочуть одружитися повторно з іншими особами, то, виходить, вони стануть двоєженцями. І тоді доведеться заново офіційно розлучатися вже в Україні.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14