Як позбавити іноземця батьківських прав?

Кожен з батьків, незалежно від того, громадянином якої країни він є, зобов’язаний виконувати батьківські обов’язки щодо своїх дітей. Це стосується батьків і матерів. Батьківські обов’язки не виконуються – у перспективі позбавлення батьківських прав .

Якщо один із батьків іноземець, це дещо ускладнює завдання. Розглянемо класичну ситуацію: батько дитини – іноземний громадянин, і її треба позбавити батьківських прав.
Як позбавити іноземця батьківських прав?

Які підстави позбавлення батьківських прав?

Причини, які суд визнає поважними та ухвалить рішення батьківських прав позбавити, мають бути вагомими та переконливими.

Якщо батько:

  • при народженні дитини від нього відмовився, і понад півроку після народження інтересу до малюка не виявляв і не дбав про нього;
  • був засуджений за жорстоке поводження з дитиною або її матір’ю;
  • страждає на алкоголізм або наркоманію;
  • батьківських прав не виконує, або зловживає ними, тим самим порушуючи інтереси дитини.

У таких випадках мати має всі підстави звернутися до суду і позбавити недолугого батька батьківських прав.

І тут виникають питання – як скласти позовну заяву, які документи потрібні для цього та до якого суду звертатися? Розібратися з цими тонкощами допоможе адвокат, який спеціалізується на сімейних суперечках та питаннях позбавлення батьківських прав зокрема.

Як довести те, що батько не виконує батьківських обов’язків?

Дані суперечки мають низку нюансів – як докази суд розглядає лише підтверджуючі документи. Показання свідків теж можуть бути враховані, але їхня вагомість не така велика.

Під час складання позовної заяви адвокат вкаже всі факти, що свідчать не на користь батька. І ці факти слід документально підтвердити.

Батько лише звільнився з місць позбавлення волі – подаємо довідки про це та копію вироку, в якому зазначено, що засуджено його було за жорстоке поводження з дитиною.

Батько-іноземець не сплачує аліменти – подаємо довідку з виконавчої служби про заборгованість, а також довідку з відділення поштового зв’язку про те, що грошові перекази від нього не надходили.

Алкогольна та наркотична залежність підтверджуються медичними документами. І все це, разом, можуть підтвердити свідки, які батька дитини ніколи не бачили. Свідками у справі краще залучати працівників садка/школи, яку відвідує дитина, Ваших родичів – адже вони бачать, з ким дитина проживає та спілкується тощо.

Усі ці документи додаються до позовної заяви. Крім цього, до суду подаються копії документів про народження дитини, копія посвідки на проживання іноземного батька, а також праворуч про місце її реєстрації.

Слід зазначити, що звернення до суду передує звернення до служби у справах дітей, яка видає висновок про доцільність позбавлення батька батьківських прав.

До якого суду подавати заяву?

У разі необхідності позбавити батька-іноземця батьківських прав основним із питань є визначення підсудності справи.

Якщо іноземець зареєстрований на території України, подавати позов потрібно до міського/районного суду за місцем його реєстрації. Те саме стосується випадків, коли місце реєстрації відповідача не відомо, звертаємося до суду за останнім місцем прописки іноземця.

Якщо разом із позбавленням батьківських прав заявляються вимоги про стягнення аліментів – мати має право подати такий позов до суду за місцем своєї реєстрації.

Інакше діє загальне правило визначення підсудності – за місцем реєстрації відповідача. І якщо його зареєстровано в іншій країні – судовий процес слід вести там, а це може затягнути розгляд питання на тривалий термін.

Скільки коштують послуги адвоката з такої справи?

Після первинної консультації наших фахівців із сімейних питань ми визначаємо складність справи. У цьому вона остаточної, т.к. у процесі розгляду справи можуть виникнути додаткові труднощі, які вимагатимуть звернення до фахівців, міжнародних партнерів тощо. Тому вартість послуг адвоката визначається стадії формування матеріалів справи. У будь-якому випадку ми допоможемо знайти оптимальні шляхи виходу із ситуації.

І пам’ятайте – позбавлення батьківських прав не позбавляє батьківських обов’язків. Батько-іноземець буде зобов’язаний надавати матеріальну допомогу на дитину, якщо, звичайно, мати не відмовиться її отримувати.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи