Розлучення в Німеччині


  1. 🪶 Де відбуватиметься процес розлучення?
  2. 🪶 Як оформити розлучення в Україні, якщо особа постійно чи тимчасово перебуває в Німеччині?
  3. 🪶 Скільки необхідно часу для розірвання шлюбу в Україні, якщо особа перебуває в Німеччині?

В Україні тривають активні бойові дії у звʼязку із повномасштабним вторгненням Російської Федерації. Через ці обставини утворилася велика кількість біженців, які змушені були залишити власні домівки та змінити своє місце проживання. Значна їх частина покинула Україну та виїхала за кордон. Головною європейською державою, яка надала тимчасовий захист понад 1,1 мільйона наших громадян стала саме Німеччина. Це і не дивно, адже ще до настання 24 лютого 2022 року дана країна була завжди одним із найпопулярніших напрямків для еміграції українців. Цьому завжди сприяло декілька факторів: високий рівень соціального захисту населення (грошові виплати, медичне страхування та допомога з житлом), розвинена ринкова економіка та великий ринок праці, можливість отримання безкоштовної освіти в коледжах та університетах тощо. Однак, навіть у найбільш розвинених країнах сімейне життя може зазнавати випробувань, які врешті решт призведуть до розлучення між подружжям. А тому тематика розірвання шлюбів ніколи не втрачає актуальності. 

Якщо ви проживаєте в Німеччині, проте маєте бажання оформити розлучення, то рекомендуємо звертатися за отриманням юридичної допомоги від фахівців із Одеського центру сімейного права.

Розлучення в Німеччині

Де відбуватиметься процес розлучення?

Якщо особа проживає в Німеччині, однак вона є громадянином України та укладала шлюб на території нашої держави, то тоді вона повинна також його розривати в Україні відповідно до діючого українського законодавства (положень Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Закону України “Про міжнародне приватне право” та багато інших нормативно-правових актів).

В даному контексті застосовується правило територіальної юрисдикції, відповідно до якого важливе саме місце укладення шлюбу між подружньою парою. 

А тому, якщо особи постійно або тимчасово проживають за кордоном, однак офіційний шлюб вони зареєстрували в Україні, то і також розлучатися вони повинні в Україні. 

Важливо! При розірванні шлюбу в Україні не потрібно бути особисто присутнім для подачі всіх необхідних документів, тому що за вас їх можуть підготувати адвокати із Одеського центру сімейного права та подати в дистанційному форматі до необхідного органу. 

Як оформити розлучення в Україні, якщо особа постійно чи тимчасово перебуває в Німеччині?

Для розірвання шлюбу укладеного в Україні потрібно дотримуватися наступного алгоритму дій, а саме:

  • Отримання первинних консультацій. Для початку, щоб нам зрозуміти, які існують особливості по справі клієнта потрібно обговорити всі правові питання. З цією метою ми призначаємо первинні консультації на яких і зʼясовуємо всі необхідні деталі та розʼяснюємо доступні способи для розлучення між подружжям. При цьому особі не потрібно приїжджати до України для отримання консультацій, адже вони відбуваються повністю в дистанційному форматі. 
  • Обрання способу розірвання шлюбу. Загалом виділяють два основних способи розлучення між подружжям: 1) шляхом звернення до органів РАЦС; 2) через судові органи влади. В першому випадку особи можуть розірвати шлюб, якщо вони не мають спільних неповнолітніх дітей та не заперечують проти розлучення. В другому випадку особи можуть розірвати шлюб за умови якщо між ними наявний майновий спір, один із членів подружжя не надає згоди на розлучення, подружжя має спільних неповнолітніх дітей або місцезнаходження одного із членів подружжя є невідомим тощо. Залежно від обраного способу розірвання шлюбу і будуть обумовлюватися подальші особливості ведення справи клієнта компанії. 
  • Надсилання необхідного переліку документів. Не зважаючи на спосіб розірвання шлюбу обовʼязковим переліком документів, які необхідно подавати для розлучення в Україні є: документи, що посвідчують особу (внутрішній паспорт особи або ID-картка), РНОКПП, нотаріально засвідчена довіреність на представництво інтересів одного із членів подружжя, свідоцтво про шлюб, квитанція про сплату державного мита або документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати. Якщо ж шлюб розривається через органи РАЦС, то до цього списку ще необхідно додати спільну заяву подружжя про розлучення між собою. У випадку розірвання шлюбу через суд також додатково подається позовна заява (як правило у двох примірниках), свідоцтва про народження дітей (за їх наявності), документи про підтвердження доходів особи, якщо судом буде вирішуватися питання про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. 

Зверніть увагу! В залежності від індивідуальних особливостей кожної справи перелік необхідних документів, що потрібно подавати для розірвання шлюбу може значно розширюватися. 

  • Повний юридичний супровід справи. З моменту, коли наші фахівці отримують всі необхідні документи, то участь клієнта у справі стає не обовʼязковою. Саме відтоді усіма юридичними процесами опікуються адвокати Одеського центру сімейного права. Ми займаємося підготовкою усіх необхідних заяв та представляємо інтереси клієнта в різних державних органах. Завдяки цьому клієнт позбавляється зайвого стресу, паперової тяганини та значно заощаджує власний час. 
  • Отримання результату. Є завершальним етапом на якому адвокати компанії отримують один із таких документів: постанову про розірвання шлюбу органами РАЦС або рішення суду про розлучення між подружжям. 

Скільки необхідно часу для розірвання шлюбу в Україні, якщо особа перебуває в Німеччині?

Якщо розлучення відбувається через органи РАЦС, то тоді законодавство встановлює місячний термін для примирення громадян з моменту подання спільної заяви на розлучення. Якщо за цей час подружня пара не передумала розлучатися, то тоді вона отримує відповідну постанову про розірвання шлюбу. 

Якщо ж громадяни обрали розлучатися через судові органи влади, то тут все значно складніше, адже розгляд справи залежить від багатьох чинників, таких як: наявність майнових спорів, спільних неповнолітніх дітей, визначення сплати аліментних платежів тощо. При цьому суд також має можливість встановити строк для примирення подружньої пари, який не може перевищувати 6 місячного терміну. А тому строк розірвання шлюбу судовими органами влади може варіюватися як від 2 місяців, так і до декількох років. 

Важливо! Звернення до адвокатів компанії дозволяє значно зменшити часові проміжки для розірвання шлюбу між подружньою парою, адже наші фахівці розуміють як уникати будь-яких складнощів, що можуть зʼявлятися по справі клієнта на практиці. В результаті це завжди прискорює розгляд справи наших клієнтів. 

Розірвання шлюбу є досить багатогранною процедурою, яка потребує не лише емоційної витривалості, а й наявності необхідних юридичних знань. З огляду на це, щоб уникнути зайвих проблем під час розлучення важливо мати надійну правову підтримку від кваліфікованих фахівців із Одеського центру сімейного права. Ми допомагаємо в найкоротші терміни провести розірвання шлюбу, адже маємо багаторічний та практичний досвід роботи в галузі сімейного права. А тому з нами ви можете пройти цей складний етап життя комфортно та без зайвих проблем. Не зволікайте та отримуйте необхідну правову консультацію вже сьогодні!

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14