Місце проживання новонародженого. Як оформити?

У 2016 році в Україні розпочалася реформа, яка порушила питання реєстрації місця проживання громадян, у тому числі і новонароджених. Відтепер оформленням прописки займаються не ЖЕКи, а Центри надання адміністративних послуг, що входять до структури державних адміністрацій та їх виконавчих комітетів. У той самий час порядок оформлення прописки спрощено з допомогою розширення кола органів, здійснюють ці дії. Куди звертатись – вибір за молодими батьками.

Як оформити прописку дитині?

Залежно від того, коли Ви зайнялися питанням оформлення місця проживання, можливо кілька способів.

  • Звернутися до Центру надання адміністративних послуг.
    Необхідні документи: – паспорти батьків/одного з них, того, хто звертається із заявою; – заповнений бланк заяви (Додаток №7 до Правил реєстрації місця проживання); – свідоцтво народження дитини (в оригіналі). Послуги центру є платними, вартість реєстрації на сьогоднішній день складає 13,60 грн., квитанцію про оплату яких потрібно також надати.
  • Оформити прописку у пологовому будинку.
    Визначити місце проживання малюка можливо одразу у пологовому будинку, під час реєстрації його народження та оформлення відповідної медичної довідки. Для матусь це зручний спосіб, хоча не всім про нього відомо.
  • Звернутися до органів ЗАГСу.
  • Органи реєстрації актів цивільного стану під час видачі свідоцтва про народження дитини за заявою батьків можуть оформити її прописку. Документи будуть потрібні ті ж, що й для подання до Центру, проте замість свідоцтва про народження пред’являється довідка з пологового будинку.

  • Зареєструвати прописку в органах соціального захисту.
    Під час оформлення допомоги при народженні малюка можна відразу ж визначити його місце проживання, подавши ті ж документи, що й до Центру надання адміністративних послуг.

Важливо! Оформити місце проживання малюка необхідно не пізніше трьох місяців після його народження.

За якою адресою прописувати новонародженого?

Законодавством України передбачено, що оформлення місця проживання дитини має бути проведене за місцем прописки батьків або одного з них. При цьому не має значення, чи живуть батьки у власному житловому приміщенні, чи його власниками не є.

Відповідно, згоди власника житла для прописки малюка не потрібно, якщо на цій квартирі прописані його батьки або один з них.

Якщо батьки зареєстровані в різних місцях, при оформленні місця проживання малюка потрібна письмова згода того з них, з ким дитина не проживатиме.

Хтось подає документи для реєстрації.

Як правило, у відповідні органи з питанням про прописку малюка звертаються обоє батьків. Якщо це робить один із них – необхідна письмова згода іншого. Подібний дозвіл не потрібен, якщо на це є рішення суду чи органу опіки та піклування, а також одиноким матерям, статус яких підтверджується документально.

Батьки можуть доручити оформлення цього питання третій особі, проте її повноваження мають підтверджуватись довіреністю.

Документи про реєстрацію.

За наслідками розгляду заяви, що завершує стадією процедури оформлення місця проживання дитини, є видача відповідної довідки про проведення реєстраційних дій.

Її батьки можуть отримати у Центрі надання адміністративних послуг або поштою. Спосіб отримання довідки слід зазначити у заяві.

Підбивши підсумки, резюмуємо наступне:

  • максимальний термін, який надається, щоб прописати новонародженого – 3 місяці з його народження.
  • малюки батьки (один із них) повинні бути зареєстровані за однією адресою.
  • оформити прописку можна у пологовому будинку, РАГСі, управлінні соціального захисту населення, Центрі надання адміністративних послуг.
Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи