Аліменти з військовослужбовця: як отримати та на які суми розраховувати


 1. 🪶 Порядок стягнення аліментів з військовослужбовця у 2023 році
 2. 🪶 Розмір аліментів у 2023 році
 3. 🪶 З яких видів доходу військовослужбовця утримуються аліменти?
 4. 🪶 Що робити, якщо військовослужбовець не сплачує аліменти?

З 24 лютого 2022 року на всій території України діє особливий правовий режим – військовий стан. Незважаючи на це, від обов’язку сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої дитини або дітей, які продовжують навчання у віці до 23 років, ніхто не звільнений.

Це законне правило поширюється і військовослужбовців. Через складність ситуації багато хто цікавить, як стягнути аліменти з військовослужбовця? На які суми можна розраховувати? Чи передбачено відповідальність за несплату аліментів військовослужбовцям?

З усіх цих питань вас проконсультують адвокати Центру сімейного права в Одесі. Наші спеціалісти мають колосальний досвід роботи зі стягнення аліментів, у т. ч. із військовослужбовців. Щоб отримати консультацію зараз, залиште заявку на сайті.

Порядок стягнення аліментів з військовослужбовця у 2023 році

Зміни в цій частині до законодавства не вносилися, тому, як і раніше, аліменти можна стягнути двома способами:

 • в судовому порядку;
 • шляхом укладання договору між батьками про сплату аліментів, посвідченого нотаріусом.

У нашому Центрі ви можете отримати кваліфіковану юридичну допомогу зі стягнення аліментів, зокрема:

 1. Консультації.
 2. Підготовку позовної заяви, заяви про видачу судового наказу.
 3. Представництво інтересів у судах усіх інстанцій.
 4. Підготовка договору сплату аліментів.
 5. Супровід процедури укладання договору між батьками.
 6. Стягнення заборгованості за аліментами.
 7. Допомога у притягненні неплатника аліментів до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Розмір аліментів у 2023 році

Відповідно до Сімейного кодексу, розмір аліментів у твердій грошовій сумі або процентному співвідношенні від доходу встановлюється за домовленістю між батьками чи судом.

Мінімальний розмір аліментів не може бути меншим за 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Зміни цих показників у 2023 році не відбувалися, тому прожитковий мінімум залишився на рівні минулого року і становить:

 • для дитини віком до 6 років – 2272 гривні;
 • для дитини віком від 6 до 18 років – 2833 гривні.

Щодо стягнення аліментів з військовослужбовців, то відповідно до закону вони стягуються в таких розмірах від доходу:

 • ½ частина на одну дитину;
 • ⅓ частина на двох дітей;
 • ½ частина на трьох та більше дітей.

Військовослужбовці щодня ризикують своїм життям і, на жаль, деякі з них перестають виходити на зв’язок і, відповідно, сплачувати аліменти. Що робити стягувачеві аліментів у такому разі, і на який розмір допомоги можна розраховувати?

Сімейним кодексом України встановлено, що у разі невідомості місця знаходження платника аліментів тимчасово дитині призначається грошова допомога від держави, розмір якої становить не менше 50% від прожиткового мінімуму.

З яких видів доходу військовослужбовця утримуються аліменти?

Раніше основним доходом, з якого стягувалися аліменти, була лише заробітна плата військовослужбовця. У листопаді минулого року Кабмін вніс зміни до нормативних документів і тепер аліменти стягуються не лише із зарплати, а й із додаткових видів грошового забезпечення, так званих «бойових» виплат у розмірі 100 000 гривень.

Одноразові виплати, додаткова винагорода, що не мають систематичного характеру, компенсація за продовольче, речове забезпечення при стягненні аліментів з військовослужбовця не враховуються.

Що робити, якщо військовослужбовець не сплачує аліменти?

Незважаючи на героїчні дії наших військовослужбовців, держава не звільняє їхньої відповідальності за ухилення від сплати аліментів. Законодавство передбачає такі санкції до неплатників:

 • нарахування неустойки (пені) за кожен день прострочення у розмірі 1% від суми заборгованості, але не більше ніж 100% від суми боргу;
 • адміністративна відповідальність за ст. 183-1 КУпАП;
 • кримінальна відповідальність за ст. 164 КК України.

Якщо військовослужбовець тривалий час не сплачує аліментів на утримання дитини, рекомендуємо звернутися до Одеського Центру сімейного права.

Наші адвокати допоможуть:

 • стягнути заборгованість за аліментами;
 • оформити тимчасову державну допомогу на утримання дитини.

Щоб стягнути заборгованість та неустойку, слід звертатися до суду, тому допомога адвоката у такій ситуації необхідна. Притягнення до кримінальної відповідальності можливе лише за умови, що заборгованість сукупно становить менше суми виплат протягом трьох місяців. Притягнення до кримінальної відповідальності не відбувається автоматично. Для цього необхідно звертатися до органів поліції із заявою.

Якщо ви хочете отримати професійну, детальну консультацію з питань стягнення аліментів з військовослужбовця, вам необхідно стягнути аліменти на неповнолітню дитину або дітей, які продовжують навчання, звертайтесь за допомогою до Центру сімейного права в Одесі. Ми завжди стоїмо на варті законних прав та інтересів своїх клієнтів!

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14