Як швидко розлучитися подружжю у 2023 році?


  1. 🪶 Яка основна умова для швидкого розлучення? 
  2. 🪶 Чи можна подати заяву про розлучення особисто одному із членів подружжя? 
  3. 🪶 Чи можна подати заяву про розлучення спільно? 
  4. 🪶 Що найбільше затягує процес розлучення та збільшує його строк? 
  5. 🪶 Чи можна самостійно скласти позовну заяву про розлучення за допомогою ШІ (Chat GPT)?

Тема розлучення між подружньою парою завжди була актуальною. Це пояснюється тим, що особи при розлученні нерідко вступають у сварки одне з одним, оскільки потрібно вирішити питання щодо раціонального розподілу спільно набутого майна, визначити аліментні зобов’язання, а також питання з ким буде проживати дитина тощо. Це в свою чергу призводить до затягування процесу розлучення і як наслідок витрачання великої кількості зусиль для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу. Проте чи можна зробити це швидко на практиці в Україні? Про це ми і поговоримо у цій статті.

Як швидко розлучитися подружжю у 2023 році?

Яка основна умова для швидкого розлучення? 

Якщо проаналізувати норми СКУ, то можна прийти до висновку про те, що для прискорення процесу розлучення між подружжям потрібне обов’язкове бажання для цього. Тобто інакше кажучи, особи попередньо до звернення до суду або органів РАЦС повинні вирішити всі свої спори та суперечки у добровільному порядку, а не вже під час проведення судового засідання. І як наслідок це сприятиме найскорішому розгляду справи на практиці. 

Чи можна подати заяву про розлучення особисто одному із членів подружжя? 

Так, звісно. Проте потрібно враховувати, що в такому випадку слід звертатися за розірванням шлюбу до суду, де останній в порядку розгляду судового провадження буде приймати рішення про розлучення. 

Чи можна подати заяву про розлучення спільно? 

Якщо ви плануєте подавати заяву на розлучення разом, то законодавець надає вам право для розірвання шлюбу або через органи РАЦС, або із зверненням до суду.

Важливо! При зверненні до органів РАЦС у подружжя повинно бути бажання спільно розірвати шлюб, а також відсутність неповнолітніх дітей. 

Що найбільше затягує процес розлучення та збільшує його строк? 

У випадку наявності майнових спорів між подружжям або наявності неповнолітніх дітей та неможливості визначення із ким після розлучення вони будуть проживати або порядку сплати аліментних зобов’язань судовий процес розгляду справи про розірвання шлюбу значно затягується. Адже суддя повинен дослідити всі наявні докази по справі, заслухати свідків, якщо такі наявні і тільки після цього приймати рішення про розірвання шлюбу. 

Крім того, суддя вислухавши обидві сторони може надати їм час на примирення, який становить від 1 до 3 місяців, що суттєво затягує розгляд справи. Але вже після спливу цього терміну той із подружжя, хто не передумав розірвати шлюб і подав відповідну заяву до суду все ж таки бажає розлучитися, то в такій ситуації суд вимушений провести розлучення між особами. 

До того ж, якщо подружжя має малолітню дитину віком до 1 року або дружина вагітна, то в них також не вийде розлучитися. 

Чи можна самостійно скласти позовну заяву про розлучення за допомогою ШІ (Chat GPT)?

На жаль, на сьогодні ШІ не можна повноцінно довіряти при складанні позовної заяви або консультації на рахунок судового процесу. Це пояснюється тим, що ШІ не завжди розуміє ситуацію в яку ви потрапили та який найкращий варіант буде для вас, щоб з неї вийти. 

Крім того, база даних у ШІ є обмежена, а саме датується 2021 роком, що не є актуальною станом на сьогодні, а тому він може використовувати застарілі норми права, які вже є не чинні. Також Chat GPT невірно трактує більшість українських норм права, оскільки він володіє базою даних, яка містить переважно англосаксонську правову систему (так зване прецедентне право, бо воно є основоположним у США, звідки і походить створення ШІ). А українське законодавство тяжіє до романо-германської правової системи, що пояснюється визнанням нормативно-правового акта основним джерелом права, а також що усі нормативно-правові акти підпорядковуються один одному за їх юридичною силою, складаючи певну ієрархічну систему. А тому ми б не радили використовувати ШІ при розірванні шлюбу. 

Якщо вам потрібно швидко розірвати шлюб, то у такому випадку звертайтесь до фахівців своєї справи – Одеського центру Сімейного права. Ми маємо багаторічний досвід роботи з сімейним правом та готові надати дійсно кваліфіковане рішення стосовно вашої ситуації. Наша команда завжди працює на результат, в чому ви можете переконатись особисто. Звертайтесь!

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14