Влаштовуємо дитину в дитячий садок – особливості процедури


  1. 🪶 Вибираємо дитячий садок.
  2. 🪶 Електронний запис дитини до дитячого садка. Що потрібно знати?
  3. 🪶 Як відбувається реєстрація?
  4. 🪶 Крок 1.
  5. 🪶 Крок 2.
  6. 🪶 Крок 3.
  7. 🪶 Крок 4.
  8. 🪶 Крок 5.
  9. 🪶 Перелік документів.
  10. 🪶 Проходження медогляду.
  11. 🪶 Що потрібно знати про щеплення?
  12. 🪶 Що робити, якщо дитина не має щеплень?
  13. 🪶 Пільги в дитячих садках.
  14. 🪶 Хто в Україні зараховується до дитячого садка насамперед?

Процес виховання дітей – справа не легка. Хтось із батьків справляється самостійно, хтось вдається до послуг няні, але більшість влаштовують свою дитину в дитячий садок. Там діти нагодовані, під наглядом, проходять процес соціалізації, &lquo;вливаються в колектив», дружать і конфліктують. У всі часи садок вважався найкращою формою підготовки дітей до школи – ndash; тут є дисципліна, тут дають ази основних наук та допомагають зробити черговий крок у становленні особистості.

На сьогоднішній день можливості батьків у влаштуванні дітлахів більше, ніж це було 10-15 років тому. Поряд із державними дошкільними закладами успішно функціонують приватні сади, які пропонують своїм клієнтам різноманітні програми розвитку дітей. Однак тут ключову роль відіграє фінансова сторона питання. приватні садки вимагають значних капіталовкладень і далеко не кожен може собі це дозволити.

Таким чином, державні дошкільні заклади мають попит, а у світлі активного демографічного зростання зарахувати дитину до саду не завжди виходить. Багато майбутніх батьків ще під час вагітності обирають садок, а деякі затягують до останнього моменту.

Останнім часом широкого поширення набуває онлайн реєстрація дітей до дошкільних закладів, про яку ми розповімо нижче.

Вибираємо дитячий садок.

Сучасні батьки розуміють – садок, близько розташований до будинку, це далеко не те, що потрібно для гармонійного розвитку дитини. При виборі дошкільного закладу багато факторів є більш значущими. Спеціалізовані навчальні програми, корекція поведінки, хороша педагогічна база – ndash; це, і багато іншого, визначає садок як відповідний або такий, що не заслуговує на увагу.

Якщо говорити про профільність дитячих садків, можна поділити їх на такі категорії:

  • загальнорозвиваючі. Більшість державних закладів такими є. Їхня місія – виховувати дітей згідно з державними програмами підготовки;
  • центри розвитку дітей (ЦРД). Подібні заклади орієнтовані на поглиблений розвиток дітей із застосуванням різних навчальних програм, їх оздоровлення та корекцію поведінки;
  • сади компенсуючої спрямованості. Як правило, переважне право на зарахування туди мають діти з певними патологіями (порушення мовного розвитку, зорові та слухові захворювання тощо). Компенсаторні сади приймають дітей за направленням лікаря і, як правило, після комісійного обстеження;
  • комбіновані сади. Універсальний варіант, що включає групи різної спрямованості. Тут можна знайти групи, де діти не залишаються для сну, оздоровчі та санаторного типу, а так само компенсуючої спрямованості.

Тому залежно від потреб дитини та можливостей батьків усі ці фактори врахувати необхідно, що допоможе зробити правильний вибір.

Електронний запис дитини до дитячого садка. Що потрібно знати?

В останні роки в Україні популярність набирає онлайн реєстрація дітей до дошкільних закладів. Якось зареєструвавшись на порталі, батьки володіють повною інформацією про просування своєї черги. Крім цього, зареєстрованим користувачам доступна інформація про кількість претендентів на місце в тому чи іншому закладі, що допомагає створити загальну картину того, що відбувається.

Як відбувається реєстрація?

Крок 1.

Заходимо на сайт Електронного реєстру та обираємо дошкільний заклад із запропонованого списку (вибираємо область, населений пункт тощо). Після вибору садка Вам буде показано щось на кшталт «облікової картки» про заклад, з коротким описом умов перебування дітей.

Крок 2.

Реєструємося на сайті шляхом заповнення реєстраційної форми.

Крок 3.

Формуємо заяву на постановку до черги. На цьому етапі батьки надають повну інформацію про себе та дитину, із зазначенням персональних даних.

Відділ освіти перевіряє достовірність внесених даних та схвалює реєстрацію. Заявка набуває статусу «Зареєстровано в черзі».

Крок 4.

На даному етапі головне – не прогавити свою чергу, тому час від часу слід перевіряти просування дитини у списку кандидатів. Випередити чи відстрочити цей процес неможливо. Як тільки Ви отримуєте повідомлення про те, що статус дитини в черзі змінився на «Є можливість зарахування» – Настав час запускати процес пристрою в сад. Батьки мають 30 днів на те, щоб подати до обраного дошкільного закладу пакет документів.

Крок 5.

Дитина проходить медогляд, батьки формують пакет документів та ведуть своє чадо до нового колективу.

Перелік документів.

Насамперед це заява про прийняття дитини до дошкільного закладу. Подають його батьки (опікуни) дитини. Якщо Ви реєструвалися онлайн, і Вам надійшло повідомлення про те, що можливе оформлення в ту чи іншу ДДК – звернутися із заявою потрібно до спочатку обраного садка.

До заяви додаються:

    • свідоцтво про народження (копія);
    • медичні документи (довідка форми №026/о, виписка про щеплення, довідка про епідеміологічне оточення);

– документ, що надає пільги.

До зазначених документів додаються висновки фахівців залежно від спрямованості саду.

Якщо ДДУ ставить у пріоритет зарахування до своїх лав дітей, які проживають у тому ж районі, що й розташований сад, батькам доцільно подати довідку з місця реєстрації.

Проходження медогляду.

Головним документом за результатами медичного огляду дитини, що підтверджує його можливість відвідувати дитячий садок, є довідка строго встановленої форми – №026/о. Видають її як у державних поліклініках, так і у приватних центрах медицини, тож місце проходження медогляду обирають батьки. Незалежно від місця проходження обстеження, перелік лікарів, яких слід відвідати, залишається однаковим.

Так свій висновок видають такі фахівці:

  • хірург;
  • офтальмолог;
  • отоларинголог;
  • логопед;
  • невропатолог (невролог);
  • дерматовенеролог;
  • стоматолог;
  • педіатр (робить відмітку у довідці після відвідування всіх вищевказаних фахівців).

За результатами обстеження вузькими фахівцями, педіатр може направити малюка на додаткові обстеження з метою підтвердження (спростування, уточнення) того чи іншого діагнозу. Як правило, це УЗД, електрокардіограми тощо.

Крім позначки фахівців, до картки №026/о додаються результати аналізів, тому дитині необхідно здати:

– кров, сечу, кал (загальний аналіз);

– зішкріб на ентеробіоз (результати аналізу дійсні 10 днів).

Що потрібно знати про щеплення?

Останнім часом причиною відмови прийняти дитину до дитячого садка є відсутність усіх необхідних профілактичних щеплень. Деякі батьки категорично відмовляються прищеплювати своїх дітей, і згодом стикаються з проблемою влаштування їх у дитсадки.

Вимоги про наявність щеплень встановлені на законодавчому рівні та викликані тим, що діти в дошкільних закладах контактують між собою і велика ймовірність заразитися тією чи іншою хворобою, якщо дитина не щеплена. Щеплення робляться за графіком відповідно до віку дитини.

Що робити, якщо дитина не має щеплень?

Це питання часто ставлять батьки, які вважають профілактичні щеплення явищем, що завдає шкоди організму дитини. Часто таких батьків у дитсадках зустрічають «у багнети» та намагаються відправити їх без позитивної відповіді про зарахування малюка до дошкільного закладу. Однак це питання вирішуємо і, якщо ви твердо налаштовані визначити дитину в той чи інший сад. звертайтесь за дозволом до лікарсько-консультаційної комісії. Саме після вивчення ситуації з дитиною, ВКК може видати висновок про те, що вона може відвідувати садок. За наявності такого висновку в обраний вами садок дитини прийняти зобов’язані без виписки про щеплення. Якщо ж рішення ВКК буде негативним, варіантів небагато – відмовитися від відвідування дитячого садка або відмовитися від переконання не прищеплювати дитину.

Пільги в дитячих садках.

Одні батьки навіть не знають про те, що їхня дитина має право на першочергове зарахування до дошкільного закладу, інші ж – усілякими шляхами намагаються просунути свою чергу, вказуючи недостовірні дані та неіснуючі пільги.

Зазначимо, що деякі діти мають переважне право на вступ до саду, деякі – на пільгове харчування у дошкільних закладах. Як правило, до дитсадків не беруть більше 20% пільговиків, залишаючи звичайним громадянам можливість потрапити до саду.

Хто в Україні зараховується до дитячого садка насамперед?

Можливість першим потрапити до лав садочківців належить дітям, які мають особливий статус, як правило, соціально незахищених. До них належать:

– сироти, напівсироти (один із батьків яких помер), а також позбавлені опіки батьків;

– діти з прийомних сімей;

– мають інвалідність (медичним висновком їм дозволено відвідувати ДДУ);

– діти, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, а також чорнобильці (1-3 категорії);

– батьки яких є інвалідами 1 групи, учасниками АТО, військовослужбовцями;

– діти із сімей переселенців, а також багатодітних сімей.

Частина перерахованих категорій мають, крім іншого, право на пільгове харчування у ДДУ. Перелік пільговиків встановлюється місцевими радами, тому у різних регіонах він може бути різним.

У більшості випадків право на пільгове харчування мають:

– сироти, позбавлені опіки батьків;

– діти з інвалідністю;

– дітки з багатодітних, малозабезпечених сімей, батьки яких беруть (брали) участь у АТО;

– у компенсуючих садах (групах), садах санаторного типу.

Як бачимо, нічого складного у постановці дитини на електронну чергу немає, як і в оформленні необхідних для саду документів. Головне дотримуватися послідовності дій та знати свої права.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи