Як перевірити, чи є людина в розшуку ТЦК?


  1. 🪶 Чому військовозобовʼязана особа може потрапити у розшук ТЦК та СП?
  2. 🪶 Яким чином можливо дізнатись чи військовозобовʼязана особа перебуває в розшуку ТЦК та СП?
  3. 🪶 Які настають наслідки для військовозобов язаної особи, якщо її оголосять у розшук?

Останніми роками питання мобілізації та військової служби у лавах ЗСУ набуло широкої актуальності через повномасштабну війну з Російською Федерацією. В першу чергу це повʼязано з тим, що держава поступово посилює активне проведення мобілізаційних заходів для більшого залучення військовозобовʼязаних осіб на службу до ЗСУ. Як наслідок багато громадян України зіштовхується з проблематикою щодо того чи перебувають вони або їх близькі родичі в розшуку Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі ТЦК та СП). А тому у цій статті ми поговоримо про те, яким чином можливо дізнатись чи перебуває людина у розшуку ТЦК та СП.

Як перевірити, чи є людина в розшуку ТЦК?

Чому військовозобовʼязана особа може потрапити у розшук ТЦК та СП?

Насамперед варто зазначити, що потрапити у розшук можуть лише ті військовозобовʼязані особи, які не дотримуються правил військового обліку, встановлених державою. До прикладу це можуть бути випадки коли:

  • особа умисно не зʼявляється за отриманою повісткою на уточнення своїх персонально-облікових даних (при цьому така повістка є врученою відповідно до всіх законодавчих норм);
  • особа умисно ігнорує направлення ТЦК та СП на проходження ВЛК;
  • особа умисно не зʼявляється за “бойовою повісткою” (мобілізаційним розпорядженням) до місцевого ТЦК та СП;
  • особа свідомо вчиняє дії, які направлені на ухилення від військової служби (наприклад, громадянин змінив своє постійне місце проживання, проте не повідомив ТЦК та СП про цей факт або громадянин навмисно зіпсував свої військово-облікові документи);
  • особа не оновлює свої персонально-облікові дані у визначений законом термін;
  • особа не перебуває на військовому обліку в ТЦК та СП за місцем свого фактичного проживання;
  • особа свідомо ігнорує розпорядження про оповіщення військовозобовʼязаних громадян;
  • особа не має актуального військово-облікового документа;
  • та багато інших. 

Зверніть увагу! Після того як місцевий ТЦК та СП зафіксував порушення особою правил військового обліку він має право звернутися до правоохоронних органів (як правило це саме Нацполіція) з повідомленням про необхідність проведення розшуку такої особи та примусового її доставлення для притягнення до адміністративної відповідальності, що передбачена ст. 210 чи ст. 210-1 КУпАП. Після такого звернення працівники Нацполіції заносять відомості про розшук до системи “Армор”, а потім вже такі відомості фіксуються в реєстрі “Оберіг”.

Яким чином можливо дізнатись чи військовозобовʼязана особа перебуває в розшуку ТЦК та СП?

Перевірити чи перебуває військовозобов’язана особа у розшуку можливо кількома способами, а саме:

  1. Звернення до ТЦК та СП. Є найпростішим способом для того, щоб дізнатися чи перебуває особа в розшуку ТЦК та СП. Особа має право звернутися до ТЦК та СП шляхом особистого відвідування даного органу або через використання засобів телекомунікаційного звʼязку. Однак, завжди варто памʼятати, що по телефону ТЦК та СП можуть не надати чіткої відповіді на поставлені їм запитання щодо перебування особи у розшуку.
  2. Звернення до правоохоронних органів. Якщо особа була оголошена у розшук, то це означає, що ТЦК та СП вже залучив органи Нацполіції для реалізації цих заходів та примусового доставлення громадянина. А тому, щоб мати достовірну інформацію про перебування особи в розшуку потрібно особисто звернутися до органів Нацполіції. 
  3. Проведення перевірки баз даних розшуку. На офіційних веб-сайтах державних органів України можуть бути розміщені дані про осіб, оголошених у розшук. До прикладу, МВС України має спеціальний розділ, де міститися інформація про громадян, що перебувають в розшуку правоохоронними органами. Це також стосується і тих осіб, що ухиляються від виконання свого військового обовʼязку. 
  4. Проведення перевірки розшуку через додаток Резерв+. Військовозобовʼязані громадяни можуть отримати актуальну інформацію про своє перебування в розшуку шляхом використання додатка Резерв+. Для цього необхідно виконати такі дії, а саме:
  • Завантажте додаток “Резерв+” з офіційного джерела такого як App Store або Google Play;
  • Введіть необхідну інформацію у додатку для того, щоб створити персональний кабінет;
  • Після заповнення оновлених даних додаток може відобразити інформацію про те, чи перебуває особа в розшуку.
  1. Перевірка судових рішень. Якщо особу було заочно притягнуто до відповідальності за ухилення від військової служби, то інформацію про ухвалене судом рішення можливо отримати через Єдиний реєстр судових рішень. Даний інтернет-ресурс дозволяє знаходити всі судові рішення, що були ухвалені по конкретній особі за її ПІБ та іншими персональними даними.

Які настають наслідки для військовозобов язаної особи, якщо її оголосять у розшук?

Громадянин, що перебуває в розшуку може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку. Крім цього, якщо таку особу виявлять працівники Нацполіції або ТЦК та СП, то вони мають право провести адміністративне затримання особи строком на 3 години для його доставки до найближчого відділення ТЦК та СП. 

Після проведення затримання на правопорушника також може бути складений протокол про вчинення адміністративного правопорушення та призначено покарання у вигляді штрафних санкцій розміром від 17 000 тисяч грн до 25 500 тисяч грн. Також на місці військовозобовʼязаній особі можуть вручати повістки та направляти на проходження ВЛК. 

Якщо вас оголосили у розшук або ви хочете дізнатися чи перебуває конкретна особа у розшуку, то в такому випадку варто звернутися за допомогою до фахівців з Одеського центру сімейного права. Наші адвокати цілком розуміються на даній проблематиці, адже мають багаторічний досвід застосування законодавства України на практиці, а також відмінні теоретичні знання у сфері військового права. В свою чергу це дозволяє надавати клієнтам компанії ефективну правову допомогу та залишати лише приємні враження від співпраці. А тому, якщо вам потрібна допомога кваліфікованих адвокатів, то звертайтесь саме до нас!

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14