Полонені: що необхідно робити сімʼям?


  1. 🪶 Які види допомоги можуть отримати сімʼї полонених військовослужбовців та цивільних осіб? 
  2. 🪶 Таким чином, сімʼї військовополонених та цивільних осіб можуть отримати різні види допомоги як від держави, так і приватних інституцій. 

В Україні станом на кінець 2023 року продовжуються активні бойові дії, які показують незламність та дух боротьби українців проти загарбника Російської Федерації. Однак, на жаль, як і під час будь-яких збройних конфліктів, військовослужбовці та цивільні особи нерідко потрапляють до полону сторони противника, внаслідок неможливості чинити опір агресору. Це в свою чергу призводить на практиці до того, що сімʼї військовополонених та цивільних осіб намагаються будь-яким чином повернути своїх рідних до себе додому, і в такій ситуації вони завжди потребують різної підтримки як з боку держави, так і приватних структур. В чому і вбачається актуальність розгляду даної тематики. А тому у цій статті ми поговоримо про те, які на сьогодні види допомоги можуть отримати сімʼї полонених військовослужбовців та цивільних осіб в Україні.
Полонені: що необхідно робити сімʼям?

Які види допомоги можуть отримати сімʼї полонених військовослужбовців та цивільних осіб?

На кінець 2023 року в Україні можна отримати такі види допомоги сімʼям полонених військовослужбовців та цивільних осіб, а саме:

  1. Юридична допомога. Право на надання безкоштовної юридичної допомоги здійснює безоплатна правова допомога, куди особи можуть звернутися із відповідними заявами або шляхом усного формату з метою розʼянення певних юридичних питань щодо повернення осіб з полону, розʼяснення загальних правових норм та представлення інтересів в судовому порядку тощо. Звертатися можна на гарячу лінію контакт-центру безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103, а також знайти розташування, контакти та графік роботи кожного з відділів безпосередньо тут на мапі.
  2. Фінансова допомога. Право на отримання державної грошової допомоги мають громадяни, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Це стосується як військовослужбовців, так і цивільних. Також це право є в членів сімей зазначених осіб — під час перебування цих осіб у місцях несвободи. Так, особи можуть розраховувати на отримання:
    • одноразової державної грошової допомоги після звільнення в розмірі 100 000 грн;
    • щорічної державної грошової допомоги за кожний рік строку перебування в місцях несвободи (з округленням до найближчої цілої кількості років) у розмірі 100 000 грн;
    • виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби військовополоненого, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, яке виплачується щомісячно сім’ям зазначених військовослужбовців.
  3. Психологічна допомога. Наданням психологічної допомоги займаютьсяя представники Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців, офісу підтримки родин військовослужбовців, а також «Телефон довіри» — це цілодобова лінія допомоги, де працюють психіатри і психотерапевти та багато інших фахівців. 
  4. Гуманітарна допомога. Наданням гуманітарної допомоги займаються різні благодійні організації, однією з яких є БО “Мрія”. Так, до прикладу в склад гуманітарної допомоги входять: товари, у тому числі транспортні засоби, продукти харчування, медикаменти, одяг, ковдри, намети, збірні будинки, пристрої для очищення та збереження води, інші товари першої необхідності, що потрібні особам якнайскоріше. Крім того, варто розуміти, що надання гуманітарної допомоги відрізняється від іноземної міжнародної допомоги. 

Важливо! Окрім, надання гуманітарної допомоги БО “Мрія” також надає юридичну, матеріальну та психологічну допомогу особам, близькі яких знаходяться у ворожому полоні. А тому:

  • якщо вам необхідна юридична або психологічна допомога, телефонуйте до Центру з прав людини за номерами телефонів: 0 800 33 07 09 або 050 75 444 08;
  • якщо вашій родині потрібна матеріальна допомога, пишіть на пошту фонду “Мрія” foundation.mriya@gmail.com.

Таким чином, сімʼї військовополонених та цивільних осіб можуть отримати різні види допомоги як від держави, так і приватних інституцій.

Якщо ваші близькі родичі потрапили до полону і ви потребуєте надання будь-якої допомоги щодо їх повернення з полону, то в такому випадку звертайтесь до кваліфікованих спеціалістів – Одеського центру сімейного права. Наша команда нараховує тільки штат професійних юристів, які добре володіють знаннями із військового права України, а також мають багаторічний досвід роботи у цій сфері. А тому звертайтесь за допомогою саме до нашої компанії!

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14