Скільки коштує розлучення в Україні?

Якщо ви поставили питання вартості розлучення в Україні, то ви потрапили за адресою, адже Одеський центр сімейного права є єдиною фірмою в Одеській області, яка спеціалізується в питаннях сімейного права.

Ми оформляємо не тільки розірвання шлюбу (розлучення) , займаючись як простими справами, так і найскладнішими міжнародними процесами, а й допомагаємо розділити майно подружжя , вирішити суперечки про дітей , займаємося іншими питаннями цивільного та сімейного права.

Розірвання шлюбу або розлучення – найпопулярніший привід для звернення до нашої юридичної фірми. Почнемо з того, що оформити розлучення можна двома шляхами: через орган реєстрації актів цивільного стану (ЗАГС) та через суд. Від місця розірвання шлюбу залежить вартість розірвання шлюбу.

Ціна розірвання шлюбу в РАГСі

Розірвання шлюбу в РАГСі – простий та дешевий спосіб оформити розлучення. Процедура дуже проста, а вартість цього «задоволення» зовсім не висока. Але доступна ця процедура далеко не всім.

Розлучення через РАГС можливе у таких випадках:

  • подружжя не має спільних дітей до 18 років і подружжя не вагітне;
  • рішення про розірвання шлюбу прийнято обопільно.

Звертаємо вашу увагу, що підписати заяву та інші документи в РАГСі мають обоє. У такому разі працівники РАГСу призначать Вам дату наступного візиту приблизно через місяць, якщо подружжя не передумає, то РАГС зобов’язаний буде видати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито» передбачено, що реєстрація розірвання шлюбу становить 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (8,50 грн.). Також доведеться сплатити послуги інформаційно-технічного характеру згідно з прейскурантами, які надає РАГС, вартість на послуги залежить від населеного пункту, оскільки ціни встановлює місцеве територіальне управління юстиції (кілька десятків гривень). У будь-якому випадку всі платежі повинні бути підтверджені документально.

Формування вартості розірвання шлюбу через суд

Якщо у подружжя, яке бажає оформити розлучення, є дитина або між подружжям немає згоди, варіант оформлення розірвання шлюбу залишається лише один – у судовому порядку. Цей процес складніший і дорожчий, а також може затягтися надовго, особливо якщо вам знадобиться ділити майно.

Юридична допомога при розлученні через суд надається у двох формах:

  • підготовка пакету документів для розлучення (позовної заяви, інших заяв та клопотань у разі потреби додатків до позову);
  • повний супровід справи у суді.

Перший варіант дозволяє вам особисто ознайомитися з особливостями функціонування судової системи України, з усіма її «принадами». Другий варіант має на увазі те, що ми беремо на себе весь процес цілком і в більшості випадків вам не доведеться жодного разу відвідувати «храм Феміди». Другий варіант вважають за краще люди, які не мають змоги витрачати час на суди, які часом затягуються на довго.

Держмито та витрати на ІТЗ судового процесу з ухваленням Закону «Про судовий збір» залишилися в минулому. Судовий збір при поданні позовної заяви на розлучення станом на 2017 рік становить 640 грн. (0,4 розміру прожиткового мінімуму). Розмір судового збору при заяві вимоги щодо поділу спільного майна становить 0,1% актуальної вартості даного майна.

Вартість послуг адвоката у розлученні через суд

Будемо відвертими: дозволити собі самостійно займатися розлученням через суд можуть люди, які мають досить багато вільного часу з 9.00 до 17.00 і хоча б мінімальні знання у сфері права. Самостійно вирішити інші питання, пов’язані із розірванням шлюбу в суді (розділ майна подружжя, визначення місця проживання дитини тощо) ще складніше. Тому необхідно звертатися за допомогою до адвоката.

  • Ціна послуг адвоката залежить від складності справи.
  • Ціна послуг нашого Центру за супровід справи про розірвання шлюбу – від 3500 грн.
  • Ціна послуг визначається залежно від особливостей вашої справи та фіксується у договорі.
Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи