Чи можна зняти арешт з банківського рахунку під час воєнного стану?


  1. 🪶 Яка мета такого механізму розрахунків?
  2. 🪶 Які підстави для зняття арешту?
  3. 🪶 Чи можна користуватись коштами, якщо банківський рахунок заблокований?

На підставі розпорядження КМУ від 2 березня 2022 року № 198-р “Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану” та враховуючи відповідні зміни в Законі “Про виконавче провадження” у розділі XIII “Прикінцеві та перехідні положення”, діє тимчасовий механізм, що регулює розрахунки з населенням на період дії воєнного стану на території України.

Так, фізичні особи мають можливість здійснювати видаткові операції з рахунків, на які був накладений арешт органами державної виконавчої служби або приватними виконавцями. Ця можливість стосується сум стягнення за виконавчим документом, які не перевищують 100 тисяч гривень.

Чи можна зняти арешт з банківського рахунку під час воєнного стану?

Щодо юридичних осіб-боржників, то їм дозволяється проводити видаткові операції з рахунків, на які був накладений арешт органами державної виконавчої служби або приватними виконавцями, за умови, що ці кошти використовуються виключно для виплати заробітної плати працівникам з обмеженням – не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати на місяць на одного працівника такої юридичної особи. Також ці кошти можуть бути спрямовані на сплату податків, зборів та єдиного соціального внеску.

Яка мета такого механізму розрахунків?

Основна мета цих засобів полягає у забезпеченні фінансової стабільності бізнесу та захисті інтересів населення під час військового стану в країні, що дозволяє підтримувати економіку держави.

Які підстави для зняття арешту?

Під час розгляду виконавчого провадження арешт з майна боржника можна зняти у таких випадках:

  1. Завершення виконавчого провадження;
  2. Повернення виконавчого документа до суду, який його видав;
  3. Скасування судом заходів забезпечення позову після завершеного виконавчого провадження;
  4. Надходження на рахунок органу державної виконавчої служби або рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника, необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, включаючи стягнення виконавчого збору та витрат на виконавче провадження, а також сум штрафів, накладених на боржника після завершення виконавчого провадження;
  5. Якщо після повернення виконавчого документа, встановлено, що виконавчий документ не підлягає виконанню або покладені виконавчим документом на боржника зобов’язання підлягають припиненню.

Чи можна користуватись коштами, якщо банківський рахунок заблокований?

Відповідно до офіційних роз’яснень МЮУ, клієнти у яких є рахунок у банку, на який був накладений арешт, можуть безперешкодно здійснювати видаткові операції з цього рахунку протягом усього періоду воєнного стану в Україні.

Крім того, Національний банк України надав інструкції банкам щодо процедури здійснення видаткових операцій з рахунків громадян у разі наявності арешту на грошові кошти. Він закликав банки враховувати цю інформацію та не обмежувати клієнтів у доступі до своїх грошових коштів.

Таким чином, банківські установи, де було “заарештовано” рахунок клієнта, зобов’язані забезпечити повний доступ клієнта до грошових коштів на цьому рахунку протягом усього періоду дії військового стану в країні та ігнорувати будь-які постанови державних або приватних виконавців про накладення арешту.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14