Аліменти з моряків. Що треба знати.

У кожному портовому місті (Одеса, Чорноморськ, Південний, Ізмаїл, Рені, Миколаїв, Херсон, Очаків, Маріуполь) і не тільки велика ймовірність того, що чоловік, який повинен платити аліменти, піде в плавання (рейс). Перспективи високого заробітку, можливості побувати у різних країнах спокушають і молоді, і дорослих чоловіків, мають сім’ю, дітей. А якщо моряк є платником аліментів, у стягувача виникає безліч запитань. Як правильно подати на аліменти, чи будуть вони утримуватись із заробітку моряка, що якщо моряк приховуватиме дохід, тим самим позбавить дитину утримання.

Аліменти з моряків. Що треба знати.

Процедура стягнення.

Відразу зазначимо, що зовні процедура стягнення аліментів з моряка є стандартною і не відрізняється від стягнення аліментів з інших категорій платників.

Етап 1. Підготовка та надсилання адвокатських запитів для виявлення доходів відповідача, підтвердження його статусу, кваліфікації моряка та доведення періодичних рейсів (крюїнг, капітанія порту, морська адміністрація, інспекція).

Етап 2. Підготовка позову та подання його до суду за місцем реєстрації матері та дитини, відповідача. Судовий збір позивач не сплачує, так передбачено законом.

Етап 3. Підготовка та подання до суду клопотання про витребування доказів судом у разі, якщо отримати деякі відомості на адвокатський запит не вдається (прикордонна служба, банківська чи інша таємниця).

Етап 4. Відкриття провадження у справі. Суд надсилає сторонам судові повістки, а відповідачеві – весь пакет документів. Йому пропонують подати відгук (висловити письмово свою позицію щодо заявлених вимог). Якщо відповідач подає відгук, процедура розгляду справи дещо затягується, якщо ж ні – є шанс прискорити процес.

Етап 5. Виконання рішення. Після розгляду справи проходить місяць, рішення набирає законної сили і Вам видається виконавчий лист. Його необхідно пред’явити до виконавчої служби, інакше жодних грошей на дитину ви не отримаєте (хіба що батько сам перераховуватиме кошти).

Стягнення аліментів буде проводитись з дня подання позову до суду, тому не хвилюйтеся, якщо справа розглядається кілька місяців.

Є й спрощена процедура розгляду справи – наказове провадження. Воно застосовується до мінімальних вимог за розміром аліментів (1/4 частина доходів одну дитину, дві третини двох і трохи більше половини трьох і більше дітей).

Ця процедура для стягнення аліментів з моряків не підходить через специфіку роботи моряка та отримання грошей в іноземній юрисдикції!

Розмір аліментів.

Боржником у нашому випадку виступає моряк, а це означає, що дохід у нього буде вищим за середній. Однак існують різні нюанси – заробіток моряк отримує в іноземній валюті, офіційного доходу немає і т.д.

За цією категорією справ аліменти мають бути стягнуті лише у фіксованій (твердій) сумі.

У нашій практиці «звичайним» розміром аліментів із моряка є 5000-30000 грн. на місяць залежно від посади та рівня заробітку моряка.

Якщо ж аліменти будуть визначені у відсотковому співвідношенні, їх розмір може бути мінімальним та не покривати значної частини витрат на дітей.

Зазначимо, що максимальний розмір аліментів передбачений законом лише для наказного (спрощеного) провадження, він не повинен перевищувати десяти прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку; однак, як ми згадували вище, аліменти з моряків повинні стягуватися лише у позовному провадженні, де максимальний розмір не встановлено.

Що впливає розмір аліментів.

За загальним правилом, ключове значення має матеріальний стан обох сторін (батька та матері), витрати на дитину, її потреби, наявність на утриманні у платника інших осіб. Увага також приділяє стану здоров’я учасників аліментного процесу. Так чи інакше все перераховане має підтверджуватись документами. Інакше посилатися на хворобу дитини позивачеві немає сенсу, як і відповідач не зможе маніпулювати тим, що містить стару матір, якщо не надасть доказів.

Якщо дитина відвідує секції, часто їздить на змагання, займається з репетитором – збирайте документи, що підтверджують це, надайте їх до суду, і тоді суддя врахує ці витрати щодо розміру аліментів.

Які документи потрібні для подання до суду?

Чим більший розмір аліментів просить стягнути матір дитини, тим більше документів вона має надати.

Обов’язковими для подання позову є:

  • копії паспортів, ідентифікаційних кодів сторін (за їх наявності);
  • документи про народження дітей;
  • копія свідоцтва про шлюб/розірвання шлюбу;
  • документи про матеріальний стан і доходи сторін можуть бути витребовані адвокатом на запит або судом за клопотанням адвоката;
  • документи про роботу/кваліфікацію відповідача (морські, робітники та інші документи, контракти, довідки про плавання, дипломи тощо).

Для підтвердження обставин, які враховуються щодо розміру аліментів, подаються:

  • документи про стан здоров’я дітей;
  • чеки/квитанції про придбання товарів/послуг на користь дитини;
  • інші документи, що відображають важливу для розгляду інформації.

Як підготуватися до звернення до суду та стягнути аліменти з моряка у достатньому розмірі знають наші фахівці, звернувшись до яких Ви гарантовано отримаєте допомогу у вирішенні спірного питання.

Послуга

Аліменти з моряків

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14