- 🪶 Коли можливо розірвати шлюб з військовослужбовцем в Україні?
- 🪶 Розірвання шлюбу через органи РАЦС
- 🪶 Розірвання шлюбу через судові органи влади
Розірвання шлюбу – це як правило довготривалий процес, який потребує ретельного юридичного супроводу, оскільки має свою правову специфіку. Вона проявляється в тому, що в більшості випадків подружжя нажило багато спільного майна, а тому прагне його справедливо розподілити між собою та визначити умови утримання неповнолітніх дітей. Крім цього, доволі часто також постає питання щодо того, де саме потрібно розривати шлюб, якщо військовослужбовець постійно перебуває на фронті та в різних місцях проведення бойових дій. В чому і вбачається актуальність даної тематики на сьогодні. У цій інформаційній статті адвокати з Одеського центру сімейного права детально розʼяснять існуючі особливості розірвання шлюбу із військовослужбовцями в Україні під час дії воєнного стану, враховуючи при цьому положення чинного законодавства.
Коли можливо розірвати шлюб з військовослужбовцем в Україні?
Як правило виділяють два основних способи розірвання шлюбу з військовослужбовцем в Україні, а саме:
- через органи РАЦС;
- через судові органи влади.
Детальніше поговоримо про кожен із способів розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу через органи РАЦС
Якщо подружжя бажає розірвати шлюб через органи РАЦС, то для цього їм необхідно відповідати таким умовам: не мати спільних неповнолітніх дітей та не заперечувати проти розірвання шлюбу. На практиці це означає, що кожен член подружжя свідомо та добровільно бажає розлучитися.
Зверніть увагу! Навіть, якщо ваш чоловік постійно перебуває на службі, то він всеодно повинен надати власну згоду на розірвання шлюбу через органи РАЦС. Вона може бути оформлена у вигляді нотаріально засвідченої заяви із змісту якої вбачається, що військовослужбовець добровільно бажає розірвати шлюб. В умовах воєнного стану така заява може бути також засвідчена командиром військової частини.
Після подачі заяви до органів РАЦС про розірвання шлюбу її розгляд буде тривати один місяць. Цей термін встановлений законодавцем для того, щоб подружжя мало можливість переосмислити своє рішення та зберегти сімʼю. Однак, в деяких випадках цей термін може бути скорочений.
Розірвання шлюбу через судові органи влади
Якщо подружжя бажає розірвати шлюб через судові органи влади, то для цього спочатку необхідно правильно визначати підсудність такої справи. Варто зазначити, що позов про розлучення можливо подавати як за місцем проживання позивача, так і за місцем проходження служби військовослужбовця. У більшості випадків доцільніше буде подавати позов саме за місцем проживання позивача.
Подаючи позов про розірвання шлюбу потрібно одночасно вирішити питання, що стосуються:
- спільних неповнолітніх дітей подружжя та майбутнього їх місця проживання, а також встановлення розміру аліментних платежів на їх повноцінне утримання;
- поділу спільного майна подружжя (якщо в добровільному порядку не вийшло його розділити).
Також в позові про розірвання шлюбу слід зазначити реальні причини його розірвання. При цьому варто розуміти, що суд не буде вимагати надати докази щодо неможливості збереження сімʼї, адже достатньо лише одного бажання подружжя, щоб розірвати шлюб між собою. Проте, обґрунтування причин може цілком вплинути на загальне сприйняття ситуації судом та значно пришвидшити розірвання шлюбу між громадянами.
Зверніть увагу! Під час розірвання шлюбу через суд особлива увага приділяється питанню повідомлення військовослужбовця про судовий процес. Адже суд зобовʼязаний повідомити військового про розгляд справи. У випадку з військовослужбовцями це може бути зроблено через безпосереднє командування військової частини, де особа проходить службу.
Якщо ж військовослужбовець не може брати участь у судових засіданнях, то тоді розгляд справи може відбуватися:
- без його участі (якщо він надасть при цьому письмову згоду);
- у режимі відеоконференції;
- з участю представника військовослужбовця (його повноваження на представлення інтересів повинні бути закріплені у довіреності).
Варто зазначити, що розгляд судової справи про розірвання шлюбу може як правило тривати від 3 місяців до декількох років. Все залежить від того чи будуть наявні майнові спори та спори щодо визначення місця проживання неповнолітніх дітей подружжя, а також встановлення аліментних платежів.
Якщо ви бажаєте розірвати шлюб із військовослужбовцем, проте не знаєте всіх особливостей розгляду даної категорії справ, то в такому випадку вам обовʼязково необхідна допомога кваліфікованих адвокатів з Одеського центру сімейного права. Наші фахівці мають не тільки багаторічний досвід роботи, а й також професійні знання у галузі сімейного права України, що дозволяє їм надавати належну правову допомогу клієнтам компанії при зверненні. Крім цього, ми застосовуємо лише індивідуальний підхід до кожної справи, що виникає на практиці, адже розуміємо всю її важливість для клієнтів. А тому співпрацюючи саме із нашою фірмою ви можете бути впевненими, що ваші інтереси будуть надійно захищені.
Для звернення за консультаціями телефонуйте по номеру телефону, що вказаний на сайті компанії.