- 🪶 Як розірвати шлюб в Україні у 2023 році, якщо ви мешкаєте в Румунії?
- 🪶 Перелік документів для розлучення
- 🪶 Особливості розірвання шлюбу в Румунії
- 🪶 Як поділити майно під час розлучення українцям, які проживають у Румунії?
Лише минулого року з України на територію Румунії виїхало понад 570 тисяч людей. Незважаючи на вимушену зміну місця проживання, проблеми у подружніх стосунках не зникають. Якщо ви зараз проживаєте в Румунії і хочете розірвати шлюб, рекомендуємо звернутися за допомогою до Центру сімейного права в Одесі.
Ми допоможемо оформити розлучення в Україні без вашої присутності. Ми гарантуємо доступні ціни та високу якість послуг.
Розлучення в Румунії між іноземцями має свої особливості, оскільки процедура відбувається відповідно до місцевого законодавства.
Якщо подружжя — громадяни України, розірвати шлюб краще на території нашої країни, тим більше, що це можна зробити віддалено. Ваша участь у шлюборозлучному процесі мінімальна. Усі необхідні дії «під ключ» виконує адвокат, незалежно від того, чи оформляється розлучення через органи реєстрації актів цивільного стану чи суд.
Як розірвати шлюб в Україні у 2023 році, якщо ви мешкаєте в Румунії?
Якщо ваше тимчасове чи постійне місце проживання за кордоном, але ви є громадянином України та шлюб зареєстрували на території нашої країни, ми допоможемо вам його розірвати у мінімальний термін.
Є два способи розлучення:
- В органах реєстрації актів цивільного стану. У такому порядку розірвання шлюбу оформляється за взаємної згоди подружжя, за умови, що вони не мають неповнолітніх дітей. Для оформлення розірвання шлюбу в органах РАЦС необхідна нотаріальна довіреність, видана на ім’я адвоката нашого Центру, а також письмова згода подружжя, завірена нотаріусом.
- В суді. До суду слід звертатися, якщо подружжя не досягло згоди щодо розірвання шлюбу, у них є неповнолітні діти, майнові чи інші суперечки.
Ми пропонуємо юридичний супровід будь-якого способу розлучення в Україні. Ми організуємо співпрацю з клієнтом у дистанційному форматі. За результатами виконаної роботи надаємо клієнту свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду, яке набрало законної сили.
Щоб стати нашим клієнтом, отримати консультацію або замовити юридичні послуги, ви можете заповнити форму для зворотного зв’язку на сайті або зв’язатися з нами будь-яким іншим зручним способом.
Перелік документів для розлучення
Пакет документів для розірвання шлюбу через РАЦС та суд відрізняється. У першому випадку потрібно надати:
- свідоцтво про шлюб;
- заяву подружжя, завірену нотаріусом;
- нотаріальну довіреність, щоб адвокат міг представляти ваші інтереси;
- квитанцію про оплату державного мита.
Для розірвання шлюбу у суді необхідні:
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтво про народження дитини (за наявності спільних дітей, які не досягли 18-річного віку);
- квитанція про сплату судового збору;
- довіреність;
- інші документи, які мають доказове значення, якщо подружжя має спірні питання.
Особливості розірвання шлюбу в Румунії
На відміну від розлучення в Україні, яке може відбуватися через РАЦС або в судовому порядку, Румунія має ще один спосіб — нотаріальний. Навіть за наявності неповнолітніх дітей, майнової суперечки, нотаріус може розірвати шлюб, якщо подружжя досягло згоди з усіх спірних питань.
Розлучення може бути оформлене в Румунії за взаємною згодою подружжя, якщо воно перебуває у шлюбі не менше одного року на дату подання заяви і якщо в результаті шлюбу немає дітей.
За відсутності взаємної згоди розлучення може бути отримане на прохання одного з подружжя у таких випадках:
- існують серйозні підстави для розлучення;
- між подружжям погіршилися відносини, що унеможливлює подальше спільне проживання.
У юридичній практиці Румунії як підстави для розлучення виступають такі обставини:
- необґрунтована відмова одного з подружжя жити з іншим або невиправдане залишення фактичного місця проживання сім’ї;
- невірність одного з подружжя;
- погана поведінка (моральна чи фізична);
- наявність серйозного невиліковного захворювання, від якого страждає один із подружжя і про яке чоловік чи жінка не знали до шлюбу, якщо встановлено, що симптоми захворювання згодом посилюються і продовження шлюбу стало неможливим.
Визначення права, що застосовується в Румунії до сімейних питань, що стосуються іноземного подружжя, регулюється Законом про міжнародне приватне право.
Крім того, особисті та майнові відносини між подружжям регулюються звичайним національним законодавством. Якщо подружжя має різні національності, на них поширюється дія закону їхнього загального місця проживання. Якщо іноземне законодавство, про яке йдеться, не дозволяє розлучення або допускає його за дотримання інших умов, застосовується румунське законодавство, якщо один із подружжя є громадянином Румунії на дату подання заяви.
Як бачите, розірвання шлюбу в Румунії має низку нюансів та законодавчих тонкощів. Якщо ви хочете максимально швидко, без зайвих проблем та фінансових витрат оформити розірвання шлюбу, звертайтесь до Одеського Центру сімейного права.
Як поділити майно під час розлучення українцям, які проживають у Румунії?
Спільне майно може бути поділено за взаємною згодою подружжя або за рішенням суду. Якщо подружжя не може дійти згоди, заява про поділ майна може бути подана:
- після розірвання шлюбу (але протягом строку позовної давності, що становить 3 роки);
- у рамках шлюборозлучного процесу.
Розділ майна в Україні за умовчанням відбувається у рівних частках. Усі законодавчі тонкощі цього процесу закріплені у Сімейному кодексі. Що стосується поділу майна подружньої пари в Румунії, то частка майна, що присуджується кожному подружжю, визначається на основі його внеску у придбання та утримання спільної власності.
Розлучення — хвороблива процедура, не позбавлена емоційної сторони. Щоб мінімізувати негативні наслідки, звести до мінімуму спілкування між подружжям, заощадити час та сили, рекомендуємо з усіх питань звертатися до Центру сімейного права в Одесі. Ми завжди раді допомогти вам!