Виїзд чоловіків за кордон у 2023 році: перелік категорій громадян, які можуть його перетнути


  1. 🪶 Які чоловіки можуть вільно залишати Україну?
  2. 🪶 Чи можуть чоловіки призовного віку поїхати за кордон у 2023 році?
  3. 🪶 Які документи треба підготувати, щоб перетнути кордон чоловіку у 2023 році?
  4. 🪶 Чи можливо виїхати за кордон людині, яка має подвійне громадянство?

Сімейні обставини, робота, навчання, інші підстави можуть стати підставою для виїзду за кордон. Однак в даний час не всі громадяни України зможуть вільно залишити територію своєї держави. Ми говоримо про військовий обов’язок чоловіків у віці від 18 до 60 років.

З лютого 2022 року по всій Україні діє спеціальний юридичний режим — воєнний стан. У зв’язку з цим виїзд людей вищевказаного віку заборонений, оскільки вони перебувають на військовому обліку.

Але все ж є певні категорії чоловіків, які можуть перетнути державний кордон України та виїхати на територію іноземної держави.

Якщо вам потрібна консультація, чи маєте ви право виїхати за кордон, які документи для цього необхідні, зверніться до Центру сімейного права в Одесі. Висококваліфіковані адвокати надають юридичну допомогу за доступними цінами.

Виїзд чоловіків за кордон у 2023 році: перелік категорій громадян, які можуть його перетнути

Які чоловіки можуть вільно залишати Україну?

Поточне тимчасове обмеження в перетині державного кордону чоловіками, перш за все, ґрунтується на принципі віку. Відповідно, особи, які не досягли 18 років і старше 60 років, можуть вільно виїжджати за кордон.

Наступні категорії чоловіків мають право легально залишити Україну в 2023 році:

  • якщо чоловік має постійне місце проживання на території іноземної держави, що підтверджується відповідними документами;
  • якщо його родичі яких загинули або вважаються безвісно відсутніми під час АТО/ООС.

Чи можуть чоловіки призовного віку поїхати за кордон у 2023 році?

Перелік підстав, за яких чоловіки можуть виїхати за межі України, регулюється чинним законодавством.

Абсолютно законно, ви можете поїхати за кордон на наступних підставах:

  1. Зняття з військового обліку. Це відбувається через стан здоров’я, наприклад, інвалідність. Підставою для зняття з військового обліку та визнання громадянина, непридатного для служби в Збройних Силах, є висновок медичної комісії. Ми звертаємо увагу на той факт, що визнання обмежено придатним для служби, але не повністю комісованим чоловікам, заборонено виїжджати за межі України під час дії воєнного стану.
  2. Наявність трьох і більше дітей, які не досягли повнолітнього віку. Діти можуть бути від різних шлюбів, але одного факту їх присутності недостатньо. Батько повинен утримувати їх або виховувати їх самотужки. Для цього необхідно надати підтверджуючі документи — посвідчення, рішення суду про розлучення, визначення місця проживання дітей з батьком, свідоцтво про народження дитини та рішення органів опіки та піклування. Дозволяється надавати копії, засвідчені нотаріусом.
  3. Інвалідність. Закон дозволяє їхати за кордон чоловікам призовного віку, які мають I-III групу інвалідності. Такий статус повинен бути підтверджений пенсійним посвідченням, медичною довідкою (форма № 157-1/о). Якщо група інвалідності присвоюється за кордоном, то неможливо залишити межі України.
  4. Супровід інвалідів. Чоловік може законно перетинати кордон, якщо він супроводжує інваліда І, ІІ групи. Також дозволяється виїжджати громадянам, які слідують за кордон, щоб піклуватися про хвору дружину, дітей чи батьків. Відповідно, вам потрібно надати підтверджуючу документацію.
  5. Супровід дружини чи дітей для лікування. Основними умовами є інвалідність I, II групи супроводжуваної людини, або наявність серйозної перинатальної, іншої хвороби. Підтверджуючим документом буде висновок ЛKK.
  6. Проведення лікування, реабілітація після поранення. Військовозобов’язаним чоловікам дозволяється перетинати кордон на лікування, якщо є медична документація та лист Міністерства охорони здоров’я.
  7. Водії. Заборона не поширюється на водіїв-волонтерів, а також водіїв, що здійснюють міжнародні перевезення, за умови, що є необхідні супровідні документи та інформація розміщена в системі Укртрансбезпеки.
  8. Моряки. Заборона на виїзд не стосується моряків, які працюють, включаючи внутрішні суди, а також осіб, які проходять практичну підготовку.
  9. Спортсмени, культурні діячі. Для участі у змаганнях, благодійних дій, чоловік призовного віку може залишити Україну, якщо є підтверджуючі документи, зокрема, від Міністерства спорту, Міністерства культури, які мають право надати відповідний дозвіл.

Які документи треба підготувати, щоб перетнути кордон чоловіку у 2023 році?

Дійсно, для того, щоб законно перетинати державний кордон України, чоловікам необхідно підготувати великий пакет документів.

Список необхідних документів залежить від підстав для від’їзду. З цього питання ви можете звернутися до Центру сімейного права в Одесі. Наші фахівці:

  • нададуть детальну консультацію з питань виїзду за кордон протягом періоду воєнного стану;
  • нададуть перелік документів залежно від особистих обставин та підстав для виїзду;
  • нададуть юридичну допомогу при підготовці документів.

Чи можливо виїхати за кордон людині, яка має подвійне громадянство?

Законодавством України біпатризм заборонений. Але в житті трапляється, що людина має одночасно громадянство України та іншої країни. У цьому випадку застосовуються норми, що регулюють питання щодо громадянства України.

Відповідно, можна перетнути державний кордон лише, користуючись паспортом громадянина України. Використання закордонного паспортного документа під час виїзду з України дозволено лише після виходу з українського громадянства.

Якщо у вас є питання, і вам потрібна професійна юридична допомога в цей важкий час, ми чекаємо вас у Центрі сімейного права в Одесі.

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14