Розірвання шлюбу Італія


  1. 🪶 Якщо особа перебуває в Італії, то де вона повинна розривати шлюб?
  2. 🪶 Як розірвати шлюб, якщо особа постійно перебуває за кордоном?
  3. 🪶 Який алгоритм співпраці з нашою компанією?

Перебуваючи постійно за кордоном не всім подружнім парам вдається зберегти сімейні стосунки. На це впливають різні фактори: велика відстань та неможливість зустрітися наживо, що знижує рівень емоційної підтримки та взаєморозуміння між партнерами; значна різниця в часових зонах створює труднощі в регулярному спілкуванні; поява різного кола знайомств, що призводить до зростання соціальних зв’язків за межами подружніх відносин; різниця в цілях та амбіціях через виникнення неоднакових життєвих пріоритетів, які в свою чергу трансформуються у звʼязку із зміною суспільного середовища тощо. Якщо подружня пара не може пережити складний для стосунків період, то в кінцевому результаті доводиться оформляти розірвання шлюбу. А тому тематика розлучення за кордоном є як ніколи актуальною на сьогодні. 

Якщо ви перебуваєте в Італії та ваші життєві обставини призвели до того, що вам необхідно розірвати шлюб, то тоді рекомендуємо звертатися за отриманням юридичної допомоги від фахівців із Одеського центру сімейного права. 

Якщо особа перебуває в Італії, то де вона повинна розривати шлюб?

В рамках міжнародного приватного права застосовується ряд таких нормативно-правових положень для розірвання шлюбних відносин між громадянами, що постійно перебувають за кордоном, а саме:

  • Шлюби, що були укладені у відповідній країні перебування, повинні розриватися саме в цій державі та згідно з її законодавства. До прикладу, якщо між громадянами був укладений шлюб в Україні та відповідно до національного законодавства, то і розривати вони його повинні також в Україні. В даному випадку застосовується правило щодо країни укладення шлюбу (територіальна юрисдикція);
  • Способи розірвання шлюбу громадяни повинні обрати самостійно. Це означає, що саме чоловік та дружина повинні домовлятися про механізм розірвання шлюбних відносин, оскільки від цього залежить довготривалість розлучення. Якщо ніхто не заперечує проти розірвання шлюбу, то даний процес відбувається досить швидко, а якщо наявні майнові суперечки або подружжя має спільних неповнолітніх дітей, то в такому випадку етап розлучення займає значний проміжок часу. 

Дані принципи міжнародного приватного права можуть застосовуватися як до іноземців, які мають посвідку на постійне чи тимчасове місце проживання, так і до громадян України. 

Як розірвати шлюб, якщо особа постійно перебуває за кордоном?

В незалежності від країни перебування всього виділяють два основних способи для розірвання шлюбу, а саме:

  1. Досудовий спосіб. Він передбачає собою звернення громадян до відповідних досудових органів влади. Наприклад, в Україні такими органами є саме органи реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). Для того, щоб подружня пара мала право провести розлучення, використовуючи цей спосіб, вона повинна відповідати наступним критеріям: не мати спільних неповнолітніх дітей, що були народжені або усиновленні під час існування шлюбних відносин, або над якими встановлювалася опіка чи піклування, а також в добровільному порядку не заперечувати проти проведення розлучення. З метою підтвердження вищезазначених фактів подружжя подає до органів РАЦС спільну заяву в якій зазначає, що розірвати шлюб бажають обидва члени подружжя та повідомляє про те, що вони не мають спільних неповнолітніх дітей. З моменту подання відповідної заяви повинен сплинути один місяць для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу органами РАЦС. Цей строк є необхідним для того, щоб подружня пара могла передумати та відкликати подану заяву про розлучення. 
  2. Судовий спосіб. Він передбачає собою звернення громадян до місцевих судових органів влади. Судові справи про розірвання шлюбу в Україні як правило розглядаються в рамках позовного провадження (шляхом подання позовної заяви), однак також і можливий розгляд справ в порядку окремого провадження (якщо подружжя, яке має спільних дітей подасть до суду спільну заяву про проведення розлучення або якщо один із подружжя був засуджений до позбавлення волі та бажає провести розлучення). Судовий процес розірвання шлюбу здебільшого включає в себе вирішення таких питань: 
  • майнові – ті, що повʼязані з спільно-нажитим майном подружжя (в якому обсязі та яким чином майно повинне бути розподілене між особами); 
  • зобовʼязання – встановлення та призначення аліментів на дітей у твердій грошовій сумі або в частці від доходу члена подружжя; 
  • місце проживання неповнолітніх дітей – лише суд має право вирішувати з ким будуть постійно проживати діти, встановлювати графік побачень з іншим з батьків тощо; 
  • строк для примирення – з метою налагодження взаємостосунків між подружжям суд має право встановити строк для примирення, однак він не може перевищувати шести місяців. 

Таким чином, в рамках судового провадження завжди вирішується набагато більше правових проблем подружжя, оскільки як правило вони не можуть добровільно їх розвʼязати між собою внаслідок чого виникає спір, який потрібно врегулювати. 

Важливо! Незважаючи на, обраний спосіб розірвання шлюбу між подружжям адвокати із Одеського центру сімейного права надають всебічну правову підтримку клієнтам компанії для пришвидшення та значного поліпшення цього складного процесу на практиці. До прикладу, якщо клієнт перебуває за кордоном та немає фізичної можливості приїхати в Україну для розірвання шлюбу, то це не є проблемою, адже з моменту надання правової допомоги ми здійснюємо всі необхідні юридичні дії в дистанційному форматі. Таким чином, особа може успішно провести процедуру розірвання шлюбу без необхідності брати особисто участь в подачі документів або безпосередньо зʼявлятись до відповідних державних органів. 

Який алгоритм співпраці з нашою компанією?

Загальна схема нашої роботи виглядає наступним чином:

  1. Надання юридичних консультацій та вивчення особливостей справи клієнта;
  2. Дослідження існуючих документів по справі;
  3. Укладення договору на надання юридичних послуг;
  4. Підготовка необхідних процесуальних документів для проведення розлучення через органи РАЦС або суд;
  5. Повний юридичний супровід справи до одержання позитивного результату;
  6. Отримання рішення про розлучення та його передача клієнту компанії. 

Зверніть увагу! Ми працюємо чесно і прозоро, дотримуючись при цьому усіх норм чинного законодавства та забезпечуючи повну правову підтримку наших клієнтів. А тому, співпрацюючи саме з нами ви будете завжди проінформовані про хід вашої справи та строки її розгляду, що надає впевненість в отриманні належної юридичної допомоги. 

Вам потрібна юридична консультація щодо розірвання шлюбу? За таких обставин обовʼязково звертайтесь до кваліфікованих адвокатів із Одеського центру сімейного права. Ми є професіоналами своєї справи, оскільки розуміємо всю важливість будь-якого юридичного питання для наших клієнтів на практиці. Як наслідок під час супроводу процесу розірвання шлюбу ми не лише формально виконуємо необхідні правові дії, а й дбаємо про емоційний комфорт клієнта, оскільки надаємо чіткі розʼяснення по його справі, вчасно комунікуємо та застосовуємо індивідуальний підхід до вирішення спірних питань. В підсумку це дозволяє ефективно та швидко провести розлучення, без появи зайвих проблем для кожної зі сторін. А тому не зволікайте та звертайтесь, адже своєчасно надана юридична допомога є головною умовою для досягнення успіху в будь-якій справі!

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14