Особливості стягнення аліментів під час війни


  1. 🪶 Ключові особливості стягнення аліментів у 2023 році на окупованих територіях
  2. 🪶 Як укласти договір про сплату аліментів?
  3. 🪶 Основні моменти стягнення аліментів з військовослужбовців

Кількість звернень громадян щодо стягнення аліментів у період дії воєнного стану істотного зросла. Які зміни торкнулися порядку стягнення аліментів на утримання дітей? Як стягнути аліменти на тимчасово окупованих територіях? Що робити, якщо чоловік – військовослужбовець? На всі ці запитання вам нададуть відповідь адвокати Центру сімейного права в Одесі.

Замовити консультацію можна телефоном, за допомогою месенджерів або через форму для зворотного зв’язку на сайті. Ми гарантуємо доступні ціни, високий професіоналізм та індивідуальний підхід у вирішенні вашої проблеми.

Ключові особливості стягнення аліментів у 2023 році на окупованих територіях

Військовий стан — це особливий правовий статус. Незважаючи на складну обстановку в нашій країні, адвокати, суди, виконавці продовжують виконувати свою роботу, щоб надати ефективну допомогу для стягнення аліментів.

Глобальних змін у питаннях стягнення аліментів не було, але деякі особливості таки застосовуються в період дії військового стану, яке зараз продовжено з 19 лютого 2023 року на 3 місяці. Що слід враховувати:

  1. На тимчасово окупованих територіях припинено звернення на всі види доходу боржника — заробітну плату, винагороди, стипендію, інші виплати.
  2. У період окупації заборонено відкривати виконавчі провадження та примусово стягувати аліменти на територіях адміністративно-територіальних одиниць, що знаходяться під окупацією.
  3. Підприємства, фізичні особи, зокрема суб’єкти підприємницької діяльності, перераховують стягнуті аліменти на розрахунковий рахунок стягувача, а за його відсутності — у відповідну державну виконавчу службу або приватному виконавцю.

Якщо ви перебуваєте на окупованій території і у вас виникла потреба стягнути аліменти, слід звертатися до суду, до підсудності якого тимчасово віднесено розгляд таких справ, але тільки на території України.

В Одеському центрі сімейного права ми надаємо послуги зі стягнення аліментів онлайн. Т. е. всю необхідну юридичну допомогу ви отримуєте дистанційно. Все, що вам потрібно, зв’язатися з нами будь-яким зручним способом.

Як укласти договір про сплату аліментів?

Відповідно до норм Сімейного кодексу батьки мають право укласти договір про сплату аліментів, самостійно визначити розмір аліментів та порядок їх сплати.

Це відбувається в наступному порядку:

  • договір укладається у письмовій формі та обов’язково засвідчується нотаріусом;
  • зміст договору не може суперечити правам та законним інтересам дітей;
  • у разі ухилення від сплати аліментів за договором стягнення відбувається на підставі виконавчого напису нотаріуса.

У період дії воєнного стану варто враховувати такі особливості:

  • нотаріальний договір можна оформити не так на спеціальному бланку, але дотримання письмової форми обов’язково;
  • не всі нотаріуси працюють та виконують свої функції.

Щоб зробити все правильно та максимально швидко, рекомендуємо звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою до нас. Наші адвокати підготують проект договору про сплату аліментів, сприятимуть його нотаріальному посвідченню.

Основні моменти стягнення аліментів з військовослужбовців

Обставини змусили багатьох чоловіків нашої країни проходити військову службу. У зв’язку з цим постає питання, як стягнути аліменти з військовослужбовця. Істотних змін у порядку стягнення аліментів не було, незалежно від того, чи дружина військовослужбовець чи ні.

Але при вирішенні такого питання необхідно враховувати такі аспекти:

  1. Обмежень щодо стягнення аліментів із військовослужбовців немає.
  2. Розмір аліментів обчислюється у відсотковому співвідношенні чи твердій грошовій сумі, виходячи з рішення суду чи договору між батьками про сплату аліментів.
  3. Розмір аліментів, що стягуються, не може бути менше половини прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
  4. Аліменти нараховуються з усіх видів доходу військовослужбовця — заробітної плати, систематичного заохочувального грошового забезпечення. Виняток становлять виплати, які мають нерегулярний, разовий характер. Для розрахунку суми аліментів вони не враховуються.
  5. Якщо військовослужбовець з якихось причин не сплачує аліменти і є боржником, держава призначає допомогу у розмірі не менше ніж 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Виплати здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.
  6. Якщо громадянин визнається безвісно відсутнім, а згодом оголошуються померлим відповідно до закону, призначається пенсія за втратою годувальника.

Незважаючи на те, що колосальних змін щодо сплати аліментів не було, вирішення цього питання наразі викликає певні складнощі, впоратися з якими допоможуть адвокати Центру сімейного права в Одесі.

Наші адвокати мають багаторічний, успішний досвід роботи та допомагають у вирішенні сімейних суперечок будь-якої складності. Ми гарантуємо вам професійний підхід, лояльні ціни та реальну допомогу. Звертайтесь!

Задати питання
Запитання / відповіді
Другие статьи
Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14