Аліменти з моряків

Запишіться на консультацію

Заполните форму и наши специалисты свяжутся с вами в ближайшее время

    Стягнення аліментів з моряка – специфічний запит, який найчастіше виникає у портових містах України.

    Одеса – морська столиця України. А значить багато чоловіків, які працюють у морі, є потенційними платниками аліментів.

    Враховуючи, що ми одні з небагатьох в Одесі (а, отже, і в Україні) хтось спеціалізується на «морських аліментах», наші послуги затребувані у всіх «морських» та великих містах України, скрізь, де живуть моряки та їхні родини.

    Ми супроводжували десятки подібних справ в Одесі, Маріуполі, Очакові, Миколаєві, Ізмаїлі, Херсоні, Рені, Кілії, Києві, Дніпрі, Запоріжжі та інших містах України.

    На перший погляд здасться, що аліментні суперечки з моряками це типова процедура, але якщо копнути глибше – вона має низку особливостей, знаючи які захистити права дитини можна набагато ефективніше.

    Стягнення аліментів

    Сімейний кодекс України регулює аліментні відносини незалежно від статусу платника та стягувача аліментів, але у питаннях морських аліментів дуже багато «підводного каміння» для обох сторін.

    Щодо моряків – вирішити питання забезпечення дитини з ними також можна традиційними шляхами.

    Договірний порядок

    Батько та мати дитини укладають договір або мирову угоду, в якій визначають фіксовану суму. Саме її, щомісяця, чоловік, який працює у морі, перераховуватиме на утримання неповнолітнього.

    Укладаючи договір, важливо обумовити максимально вигідну обом сторонам суму аліментів. Для цього сторонам потрібно знати реальні доходи моряка, але на практиці сторони намагаються хитрувати у питаннях утримання дитини.

    Співпраця з адвокатом у справах у процесі укладення договору допоможе максимально врахувати інтереси сторін, а також підготувати проект договору так, щоб він діяв не тільки на папері, а й реально виконувався.

    Судовий порядок

    Бажаєте якнайшвидше отримати судове рішення – звертайтесь до адвоката для підготовки до суду заяви про видачу судового наказу. Але розмір аліментів точно не відповідатиме доходам моряка, а значно менше.

    Хочете отримувати аліменти в максимально вигідному розмірі – запасіться терпінням і звертайтеся до адвоката для підготовки до суду позовної заяви про стягнення аліментів і просіть виплати проводити саме у твердій грошовій сумі.

    Не будемо описувати загальні принципи та порядок розгляду справи в наказному та позовному провадженні, а відразу скажемо, що для стягнення аліментів з моряка більше підходить другий варіант. Чому – розберемо нижче.

    1. Трудові відносини моряка та судноплавної компанії не регулюються законодавством України, а дохід моряка може бути не стабільним, виплачуватись в іноземній валюті.
    2. Максимально вигідним та зручним у виконанні буде стягнення аліментів у фіксованій грошовій сумі. За допомогою спеціалістів ОЦСП клієнти отримували судові рішення із щомісячною сумою аліментів на утримання дитини у розмірі 5-30 тисяч гривень (дивись судову практику). Залежно від посади, зарплати та доказів.
    3. Обмеження за максимальним розміром аліментів до позовного провадження не застосовуються, тому якщо дохід моряка вимірюється в сотнях тисяч гривень щомісяця, позовні вимоги можна пред’являти, оперуючи цими сумами.

    І чим вище сума запитуваних аліментів, тим переконливішою має бути доказова база. У зв’язку з цим рекомендуємо співпрацю з сімейними адвокатами Одеського центру сімейного права, які мають велику позитивну практику в аліментних суперечках із моряками.

    Адвокат зробить відповідні запити про статус моряка, його доходи та працевлаштування, оформить відповідні клопотання до суду для витребування документів, що містять конфіденційну інформацію, банківську таємницю.

    Адвокат допоможе обґрунтувати заявлену до стягнення суму, отримати та примусово виконати позитивне рішення суду.

    Які документи знадобляться?

    Крім стандартного для стягнення пакета документів, у аліментних суперечках із моряком потрібно витребувати такі документи:

    • копію паспорта моряка. Цей документ містить інформацію про судно та посаду, яку на ньому обіймає платник аліментів.
    • копію контракту моряка із судноплавною компанією.
    • довідки про перетин кордону, про базову ставку посади, яку займає моряк, про його кваліфікацію та освіту.
    • виписки за банківським рахунком моряка.
    • резюме та послужний список моряка.

    Для обґрунтування заявленого розміру аліментів не буде зайвим провести розрахунок доходів одержувача аліментів та його витрат на дитину з наданням відповідних документів.

    Як ми працюємо
    01
    Онлайн консультація
    02
    Попередня оплата
    03
    Отримання необхідних документів
    04
    Підготовка позовної заяви та інших юридичних документів
    05
    Реєстрація справи у суді
    06
    Доплата
    Отримання рішення
    Чому нам довіряють
    Робота на результат
    Наші юристи у сімейних справах націлені лише на позитивний результат. За свідомо програшні справи ми не беремося.
    Спеціалізація у сфері сімейного права

    Ми давно для себе вирішили, що хочемо бути найкращими у своїй галузі — сімейному праві.

    Сьогодні наш Центр впевнено займає лідерство у цьому напрямку, при цьому адвокати Центру захищають інтереси клієнтів не лише в Одеському регіоні, але й по всій Україні, у країнах ближнього зарубіжжя.

    Репутація
    У нашому арсеналі багато «гучних» справ. Але до всіх справ ми ставимося однаково серйозно та відповідально. Незалежно від статусу клієнта та його платоспроможності.
    Доступні ціни
    Завдяки нашій спеціалізації ми поєднуємо високу якість послуг та доступні ціни.
    Розстрочка гонорару
    За деякими категоріями справ можлива оплата частини гонорару після винесення позитивного рішення (гонорар успіху). Ми можемо запропонувати такі умови, тому що впевнені у собі та своїх здібностях.

    Як збільшити розмір аліментів?

    Сімейний кодекс України передбачив, що залежно від обставин, за яких виявився платник чи одержувач аліментів, їх розмір може бути змінено. Зміна відбувається як у більшу, так і меншу сторону.

    Ст.192 СК України регулює питання зміни розміру аліментів. Наприклад, спочатку аліменти на дитину стягувалися в частині від доходу моряка, і суми били мінімальні через те, що справжній дохід платника не завжди можна визначити. У такому разі потрібно виправляти ситуацію і проводити стягнення у твердій грошовій сумі шляхом подання позовної заяви про зміну розміру та способу стягнення аліментів. І якщо ініціювати питання зміни розміру аліментів можуть обидві сторони, порядок стягнення визначає лише одержувач аліментів. Саме він вирішує, у якій формі (фіксованій сумі чи частині від заробітку) виплачуватиметься аліменти другою стороною.

    Як зменшити розмір аліментів?

    Враховуючи те, що призначення аліментів – забезпечити дитину, їх розмір має бути розумним та відповідати потребам дитини.

    Розмір аліментів може бути зменшено, якщо моряк більше не працює за кордоном (не перетинає кордон), змінив місце роботи з меншим доходом.

    Працювати у таких справах завжди важко, оскільки судді дуже неохоче зменшують раніше встановлений розмір аліментів.

    ОЦСП займає лідируючі позиції у сфері надання правової допомоги у сімейних справах в Одесі, та захист інтересів клієнта є для наших спеціалістів найважливішою складовою роботи.

    Окремо зазначимо, що підстави для зменшення аліментів встановлені Сімейним кодексом України. До них відносяться зміна в матеріальному чи сімейному становищі сторін (стягувача або платника), а також зміни у стані здоров’я сторін або дитини, на утримання якої перераховуються аліменти.

    Якщо говорити про практику розгляду таких справ, то фахівці ОЦСП мають безліч позитивних рішень.

    Припинення стягнення аліментів

    Стаття 190 Сімейного кодексу України передбачила обставини, за яких припиняється право дитини на аліменти.

    Ця норма говорить про те, що сторони (стягувач та платник аліментів) можуть укласти договір на користь дитини. Так, платник проводить відчуження на користь неповнолітнього нерухомого майна (будинок, квартира, земельна ділянка). Внаслідок передачі майна укладається договір про припинення стягнення. Такий договір потрібно погодити з органом опіки та піклування (отримати дозвіл).

    Зазначимо, що аліментні стягнення з моряків вигідно «закривати» таким договором саме моряку, оскільки маючи щомісячні платежі по 10-20 тисяч гривень, краще провести оформлення нерухомості на дитину.

    Такий варіант може влаштувати і стягувача, оскільки робота моряка не завжди стабільна, і сьогоднішній добрий дохід завтра може перетворитися на допомогу по безробіттю.

    Як вирішувати аліментні суперечки із моряком – вибір за вами. У будь-якому випадку, враховуючи особливості статусу платника, взаємодія з адвокатом у сімейних справах полегшить проблему вибору та максимально ефективно захистить ваші права.

    Необхідні документи
    Для начала работы нам необходимо предоставить сканы или фотографии документов в хорошем качестве
    - обязательно
    - не обязательно, но желательно
    Паспорт, код, документ про реєстрацію заявника
    Паспорт, код, документ про реєстрацію другого з подружжя
    Свідоцтво про шлюб
    Свідоцтво про народження дитини
    Прайс-лист
    Коротка консультація по телефону безкоштовно
    Подробная консультация по телефону/Viber/другому мессенджеру 800 грн./40 хв.
    (входить у вартість подальших послуг)
    Первинна консультація в офісі від 800 грн./40 хв.
    (входить у вартість подальших послуг)
    Вивчення документів від 800 грн
    Погодинна оплата послуг від 1500 грн./60 хв.
    Складання документів правового характеру (заяви, клопотання, позовні заяви, відгуки, пояснення тощо) від 1000 грн
    Складання апеляційної, касаційної скарги від 3000 грн
    Складання правового висновку адвокатом (в т.ч. для посольств, консульств) від 2000 грн
    Складання договорів від 2000 грн
    Адвокатський запит від 1500 грн
    Представництво інтересів у суді чи інших органах від 2000 грн./засідання

    Запишіться на консультацію

    Заполните форму и наши специалисты свяжутся с вами в ближайшее время

      Задати питання   
      Запитання / відповіді
      Наша судова практика
      За 12 років роботи з клієнтами успішно завершили понад 850 процесів.
      Відгуки
      Посмотрите, что говорят о нас клиенты, с которыми мы уже сотрудничали
      Відповіді на питання, що часто ставляться
      Яка вартість консультації юриста?
      800 грн. (включається в ціну послуг).
      Чи можна отримати телефонну консультацію?
      По телефону ви можете поставити конкретне запитання та отримати на нього відповідь або замовити детальну консультацію по телефону на зручний час.
      Які терміни розірвання шлюбу?
      від 1 місяця
      Які строки позбавлення батьківських прав?
      від 2-3 місяців
      Який термін стягнення аліментів?
      від 1 місяця
      Viber Telegram WhatsApp (067) 213 27 14